piatok , 7 augusta 2020
Home / šport / Cyklistika / Patrí Chris Froome do starého železa? Belgický manažér by už do šampióna Tour neinvestoval

Patrí Chris Froome do starého železa? Belgický manažér by už do šampióna Tour neinvestoval

21.6.2020 (Webnoviny.sk) – Manažér belgického tímu Deceuninck – Quick Step Patrick Lefevere si nemyslí, že angažovanie štvornásobného šampióna Tour de France Brita Chrisa Frooma by bola užitočná investícia do budúcnosti.

Vplyvný muž najsilnejšieho cyklistického výberu posledných rokov tvrdí, že vo veku 35 rokov by už Froome nemal mať šancu vyhrať Tour de France.

Manažérkou je manželka

“Nechcem hovoriť za iných, ale projekt Froome už podľa mňa nie je hodný investície. Mám rešpekt pred jeho víťazstvami a úspechmi, ale v tomto veku chce stále vyhrať Tour? Rovnako sa mi nepáči, že jeho manažérkou je manželka Michelle Coundová. Taký Abraham Olano svojho času prišiel o zmluvu s Mapei len preto, že ho zastupovala manželka,” uviedol Lefevere pre belgické noviny Het Nieuwsblad.

Šesťdesiatpäťročný Belgičan rovnako nemá dobré slovo ani na ďalších rodinných príslušníkov, ktorí v niektorých prípadoch zastupujú svojich bratov – cyklistov.

Froome chce opustiť Ineos

“Bratia ako agenti, to tiež nejde dokopy. To bol aj prípad Oscara Freireho či Alberta Contadora. Svojho času sme v Quick-Stepe sedeli za jedným stolom s Albertovým bratom Franom. Alberto tam ani nebol, ale nechýbal tam ich právnik. Tá konverzácia bola o ničom, lebo jeden nehovoril po anglicky a druhý zasa nevedel po francúzsky. Alberto si nikdy nezajazdil v našom tíme a ja som to ani nikdy neľutoval,” dodal Lefevere, cituje ho aj Cyclingnews.

Froome po 10 rokoch reálne zvažuje odchod z tímu Ineos (bývalý Sky), kde dosiahol všetky veľké úspechy. Do konca júna by malo byť známe, kde bude od budúceho roka pokračovať v kariére.

V pytačkách o jeho služby momentálne vedie tím Israel Start-Up Nation. Nováčik na scéne WorldTour ponúka rodákovi z Kene dokonca trojročný kontrakt.

Viac k témam: UCI WorldTour
Zdroj: Webnoviny.sk – Patrí Chris Froome do starého železa? Belgický manažér by už do šampióna Tour neinvestoval © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peter Sagan nedokončil Strade Bianche, triumfu sa konečne dočkal Wout van Aert

Slovák Peter Sagan bol v početnej skupinke, ktorá napokon preteky nedokončila

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *