sobota , 19 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / NAKA v rámci akcie „Pisateľ“ zadržala Štefana, poslal výhražný list Matovičovi (foto)

NAKA v rámci akcie „Pisateľ“ zadržala Štefana, poslal výhražný list Matovičovi (foto)

19.6.2020 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) – odbor Východ zadržala v piatok v rámci akcie „Pisateľ“ Štefana T. z Čiernej nad Tisou. Zadržaný sa mal vyhrážať bombovými útokmi.

Ako informoval Policajný zbor SR vo svojom profile na sociálnej sieti, za šírenie poplašnej správy mu hrozí trest odňatia slobody od jedného do piatich rokov. O obvinení a možnej väzbe podozrivého sa teraz rozhoduje.

Polícia priblížila, že Štefan mal poslať prostredníctvom Slovenskej pošty zásielku predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO) adresovanú na Úrad vlády SR. Spomínaná zásielka bola na úrad doručená 1. apríla 2020. List obsahoval hrozbu bombových útokov na budovu Národnej rady SR, budovu politického hnutia a tretí neuvedený objekt.

„Pisateľ sa vyhrážal, že k útokom dôjde, ak vláda nesplní do konca apríla jeho požiadavky – zrušenie sledovania obyvateľstva pomocou mobilných operátorov, vyhlásenie referenda o vystúpení SR z NATO a trestné stíhanie ľudí z politického hnutia,“ priblížila polícia.

Podozrivá osoba bola zadržaná 19. júna v skorých ranných hodinách. Polícia poznamenala, že pri domovej prehliadke boli zaistené mobilné telefóny, výpočtová technika a ďalšie dôležité predmety.

Na prípade vyzdvihla činnosť príslušníkov operatívy NAKA Východ, ktorí sa výraznou mierou podieľali na objasnení prípadu, vrátane úkonov spätými s písmoznalectvom. Na akcii spolupracoval aj Pohotovostný policajný útvar Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice.

Viac k témam: bombový poplach, premiér Slovenskej republiky, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA v rámci akcie „Pisateľ“ zadržala Štefana, poslal výhražný list Matovičovi (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia obvinila dvoch Slovákov z obchodovania s ľuďmi, ich obetiam sa podarilo ujsť

Obvinený muž a žena sa obohatili sumou, ktorá mohla dosiahnuť 40-tisíc eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *