sobota , 19 septembra 2020
Home / SVET / Z amerického väzenia pricestoval do Nemecka Escobarov spoločník Carlos Lehder (video)

Z amerického väzenia pricestoval do Nemecka Escobarov spoločník Carlos Lehder (video)

17.6.2020 (Webnoviny.sk) – Muž, ktorý založil notoricky známy Medellínsky kartel spoločne s Pablom Escobarom, opustil americké väzenie a pricestoval do Nemecka. Dnes 70-ročný Carlos Lehder s kolumbijsko-nemeckým občianstvom sa stal známym v súvislosti so zriadením pašeráckej drogovej základne na súkromnom ostrove na Bahamách.

Chytili ho v Kolumbii v roku 1987 a vydali do Spojených štátov, kde dostal doživotný trest plus 135 rokov väzenia. Tento trest mu znížili po tom, čo sa rozhodol spolupracovať s úradmi.

Svedčil proti Noriegovi

Svedčil napríklad proti bývalému panamskému lídrovi Manuelovi Noriegovi, ktorý mal úzke vzťahy s Medellínskym kartelom a umožnil mu pašovať kokaín cez Panamu.

Lehderova dcéra Mónica kolumbijskému magazínu Semana povedala, že mu diagnostikovali rakovinu a v Nemecku, kde nemá žiadnych príbuzných, sa oňho postará charitatívna organizácia.

Nemecké občianstvo

Lehder má nemecké občianstvo po svojom otcovi, ktorý emigroval do Kolumbie. V Nemecku nikdy nebol a nebude tam stíhaný, keďže si trest odslúžil už v USA. Nový domov nájde v Berlíne, informovala nemecká stanica Deutsche Welle.

Medellínsky kartel kontroloval na svojom vrchole zhruba 80 percent kokaínu pašovaného v 70. a 80. rokoch do Spojených štátov.

Viac k témam: drogové kartely, drogy, kokaín, pašeráci
Zdroj: Webnoviny.sk – Z amerického väzenia pricestoval do Nemecka Escobarov spoločník Carlos Lehder (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Grécke ostrovy zasiahla búrka so silou hurikánu, cesty zavalili stromy a ľudia zostali bez elektriny (foto+video)

Búrka Ianos by sa mala v priebehu dňa presunúť nad pevninu, ale Atény by mali zostať nezasiahnuté.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *