Home / šport / Hokej / Menoslov rozhodcov na olympiádu je potvrdený, Slovensko zastupujú Kubuš a Celárová

Menoslov rozhodcov na olympiádu je potvrdený, Slovensko zastupujú Kubuš a Celárová

ZÜRICH 30. novembra (WebNoviny.sk) – Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) potvrdila nomináciu 47 rozhodcov z 13 krajín na hokejový turnaj mužov a žien na budúcoročné zimné olympijské hry v Pjongčangu, pričom Slovensko má v nej dvojnásobné zastúpenie: zápasy mužov bude rozhodovať ako hlavný Jozef Kubuš a ženské duely Nikoleta Celárová.

Pre oboch to bude premiéra pod piatimi kruhmi v týchto funkciách. Celárová sa na ZOH vo Vancouveri v roku 2010 zúčastnila ako hráčka slovenskej hokejovej reprezentácie.

Odporúčame:
Slovenskí hokejisti začnú ZOH 2018 valentínskym duelom s Ruskom

Mužský turnaj za účasti 12 tímov bude mať pod palcom 14 hlavných rozhodcov a rovnaký počet čiarových, medzi ženami s ôsmimi účastníckymi krajinami bude na dodržiavanie litery pravidiel dbať 10 hlavných arbitrov a ich 9 pomocníkov.

Najväčšie zastúpenie majú USA (7), za nimi nasledujú Fínsko a Švédsko zhodne so šiestimi zástupcami. Pre väčšinu rozhodcov pôjde o premiéru na olympijskom turnaji, niektorí majú skúsenosti zo ZOH v Soči – Antonín Jeřábek (ČR) či Konstantin Olenin (Rus.), Nemka Nicole Hertrichová a Nórka Aina Hoveová účinkovali už na dvoch zimných olympiádach (Soči 2014, Vancouver 2010). Nominovaní majú na konte dovedna 135 vystúpení na majstrovstvách sveta.

Viac k témam: hokej, olympijský hokejový turnaj, ZOH Zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu
Zdroj: Webnoviny.sk – Menoslov rozhodcov na olympiádu je potvrdený, Slovensko zastupujú Kubuš a Celárová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Slovane končí aj jeden z obrancov, najvážnejší kandidát na nového trénera je z Čiech

Nevydarený štart do súťažného ročníka stál stoličku trénera Jána Pardavého aj športového riaditeľa Ota Haščáka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *