piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Opitý Ukrajinec si poriadne zavaril, po vyčíňaní v obci Lošonec čelí obvineniam z ťažkej ujmy na zdraví (foto)

Opitý Ukrajinec si poriadne zavaril, po vyčíňaní v obci Lošonec čelí obvineniam z ťažkej ujmy na zdraví (foto)

17.6.2020 (Webnoviny.sk) – Obvineniam z ťažkej ujmy na zdraví, neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 33-ročný Ukrajinec. Pri jeho víkendovom vyčíňaní v obci Lošonec v okrese Trnava vážne zranil svojho rodáka.

Nad vozíkom stratil kontrolu

V areáli bývalého družstva si sadol alkoholom posilnený Ukrajinec do vysokozdvižného vozíka a chcel sa povoziť.

Vo vysokej rýchlosti však nad vozíkom stratil kontrolu, nezvládol zákrutu a s vozíkom sa prevrátil. Vrchná časť kabíny dopadla na nohu druhého Ukrajinca.

Ten skončil so zlomenou stehennou kosťou a liečiť sa bude štyri až šesť mesiacov. Policajti Ukrajincovi pri dychovej skúške na alkohol namerali 1,92 promile.

Hrozí mu až päť rokov za mrežami

Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi návrh na podanie obžaloby. Cudzinec sa zdržiaval na Slovensku bez platného povolenia na pobyt.

Do rozhodnutia súdu zostáva v cele policajného zaistenia. Ako dodala polícia, za spôsobenie ťažkej ujmy na zdraví z nedbanlivosti hrozí trest na jeden až päť rokov.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý muž, ublíženie na zdraví, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý Ukrajinec si poriadne zavaril, po vyčíňaní v obci Lošonec čelí obvineniam z ťažkej ujmy na zdraví (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko má stovky nových profesionálov, v Martine zložili vojenskú prísahu (video)

Kadeti a čakatelia úspešne dokončili základný vojenský výcvik, ktorý trval od 3. do 18. augusta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *