Home / SVET / Ruský veľvyslanec pri OSN vyzval Severnú Kóreu k ukončeniu testov balistických rakiet

Ruský veľvyslanec pri OSN vyzval Severnú Kóreu k ukončeniu testov balistických rakiet

MOSKVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Ruský veľvyslanec pri OSN vyzval Severnú Kóreu k ukončeniu testov balistických rakiet.

Vasilij Nebenzia takisto povedal, že USA a Južná Kórea by mali zrušiť veľké vojenské cvičenie naplánované na december, pričom upozornil, že akcia celú situáciu len zhorší.

Odporúčame:
Severná Kórea otestovala balistickú strelu Hwasong-15, je silnejšia a môže doletieť až do USA

Počas zasadnutia Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov v stredu uviedol, že Rusko znepokojuje utorňajší test severokórejskej strely a dodal, že Moskva nepodporuje Pchjongjang v úsilí stať sa jadrovou veľmocou.

Politik v mene jeho krajiny vyzval všetky strany, aby zastavili „špirálu napätia“. Podľa neho celú situáciu vyriešia len „vytrvalé diplomatické rokovania, ktorých cieľom je nájsť dlhodobú spoločnú dohodu“.

Viac k témam: Bezpečnostná rada OSN, Južná Kórea, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, OSN Organizácia spojených národov, Severná Kórea, USA, Vasilij Nebenzia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský veľvyslanec pri OSN vyzval Severnú Kóreu k ukončeniu testov balistických rakiet © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pápež František odmieta alarmistickú propagandu, Európa podľa neho nečelí migračnej kríze a reagovať treba ľudsky

Pápež vyzval krajiny, aby namiesto toho reagovali dobročinnosťou a aby migranti mali legálne cesty k získaniu občianstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *