pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Pohreb Georgea Floyda bude súkromný. Pochovajú ho vedľa jeho matky v Houstone

Pohreb Georgea Floyda bude súkromný. Pochovajú ho vedľa jeho matky v Houstone

9.6.2020 (Webnoviny.sk) – Afroameričana, ktorého smrť vyvolala na celom svete protesty proti policajnej brutalite, rasizmu a nerovnosti, v utorok pochovajú v Houstone, kde vyrastal. Štyridsaťšesťročného Georgea Floyda uložia na posledný odpočinok vedľa jeho matky.

Floyd zomrel 25. mája po tom, ako mu biely policajt Derek Chauvin niekoľko minút kľačal na krku, zatiaľ čo on spútaný ležal tvárou na ceste a lapal po dychu. Chauvina obvinili z vraždy a hrozí mu 40-ročné väzenie.

Viac o téme: Zabitie Georga Floyda – protesty v USA

Súkromný pohreb nadviaže na verejnú poslednú rozlúčku, na ktorej sa v pondelok v Houstone zúčastnilo asi šesťtisíc ľudí. Smútiaci čakali hodiny pod pražiacim texaským slnkom, aby mohli Floydovi vzdať poslednú úctu.

Mnohí mali oblečené tričká s jeho podobizňou alebo slovami “Nemôžem dýchať”. Floydovo telo v hnedom obleku ležalo v otvorenej zlatej rakve a krátko po skončení rozlúčky ho v sprievode polície odviezli naspäť do domu smútku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protesty v USA po smrti Georgea Floyda (fotografie)

Viac k témam: pohreb, Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Pohreb Georgea Floyda bude súkromný. Pochovajú ho vedľa jeho matky v Houstone © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *