piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Černák má na krku ďalšie obvinenie z vraždy, údajne sa podieľal na odstránení „Tutiho“ a „Papasa“

Černák má na krku ďalšie obvinenie z vraždy, údajne sa podieľal na odstránení „Tutiho“ a „Papasa“

8.6.2020 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil z vraždy bratov Vladimíra a Jozefa Danišovcov Mikuláša Č. Agentúru SITA o tom informoval Michal Slivka, hovorca Prezídia Policajného zboru. Členovia bratislavského podsvetia prezývaných „Tuti“ a „Papas“ zahynuli 6. júla 1995, keď ich usmrtil nástražný výbušný systém umiestnený v aute.

Na usmrtení Vladimíra Daniša sa mal Mikuláš Č. dohodnúť s Miroslavom S. Obaja sa pritom mali spolčiť s Róbertom L., Jánom B. a Jozefom F. a rozdeliť si naplánované úlohy.

Prostredníctvom Mikuláša Č. mali zabezpečiť trhavinu priemyselného typu. Tú mal fyzicky obstarať Ján B. Z trhaviny mal s Jozefom F. za účasti ostatných zhotoviť nástražno-výbušný systém.

Ten mal následne Jozef F. nastražiť pod sedadlo vodiča na aute, ktoré používal Vladimír Daniš. Po jeho nainštalovaní výbušniny mali Róbert L., Jozef F. a Ján B. auto ešte istý čas sledovať.

Vo štvrtok 6. júla 1995 mal Róbert L. približne o 13:38 odpáliť nálož na diaľku. V čase výbuchu sa v aute nachádzali obaja bratia. V dôsledku masívneho výbuchu na mieste podľahli devastačným zraneniam.

Zdroj: Webnoviny.sk – Černák má na krku ďalšie obvinenie z vraždy, údajne sa podieľal na odstránení „Tutiho“ a „Papasa“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

MetLife za 25 rokov na Slovensku je jednou z najsilnejších poisťovní

Spoločnosť MetLife tento rok oslavuje 25 rokov pôsobenia na slovenskom poisťovacom trhu, počas ktorých poistila takmer každého piateho Slováka alebo Slovenku a vyplatila až 141 miliónov  eur v rámci poistných plnení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *