piatok , 18 septembra 2020
Home / SVET / Malta po týždňoch prijala migrantov, ktorí žili na lodiach pri ostrove

Malta po týždňoch prijala migrantov, ktorí žili na lodiach pri ostrove

7.6.2020 (Webnoviny.sk) – Malta cez víkend súhlasila s dočasným prijatím približne 400 migrantov, ktorí celé týždne žili na malých lodiach pri stredomorskom ostrove. Vláda však v stanovisku uviedla, že sa stále snaží dosiahnuť dohody o prerozdelení migrantov s inými štátmi Európy.

Vylodiť sa im dovolila po tom, čo sa “situácia na palubách lodí veľmi skomplikovala a vypukli nepokoje“. Migranti žili na palubách štyroch malých výletných lodí v blízkosti teritoriálnych vôd Malty celé týždne po tom, čo ich v Stredozemnom mori zachránili z chatrných plavidiel pašerákov ľudí.

Malta svoje prístavy zatvorila v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Komisárka Rady Európy (RE) pre ľudské práva Dunja Mijatovičová tento týždeň vyzvala maltskú vládu, aby okamžite pustila migrantov na pevninu, pričom ich situáciu na mori označila za neudržateľnú.

Viac k témam: migranti, utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Malta po týždňoch prijala migrantov, ktorí žili na lodiach pri ostrove © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Antinobelovky sú rozdané, medzi ocenenými nechýbal Trump, Putin či Lukašenko

Antinobelovku mieru si vyslúžili diplomati Indie a Pakistanu za to, že si vzájomne po nociach zvonili po domoch a následne ušli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *