Home / SLOVENSKO / Bugára prekvapilo vyhlásenie Fica k platom, zbytočne vyvoláva napätie v koalícii

Bugára prekvapilo vyhlásenie Fica k platom, zbytočne vyvoláva napätie v koalícii

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – Premiér Robert Fico zvolil pri zmrazovaní platov ústavných činiteľov podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára zlú cestu a zbytočne vyvoláva napätie v koalícii. Bugár je zo stredajšieho vyhlásenia Fica prekvapený.

S návrhom nesúhlasili ani smeráci

Ako povedal Bugár v stredu novinárom, v utorok sa Fico čudoval, že čo sa deje, že návrh na skrátené legislatívne konanie neprešiel. „Vládni poslanci nesúhlasili, lebo predsedovia s poslancami nerokovali. Navrhol som, aby sme to na budúci týždeň skúsili prerokovať na spoločnom stretnutí poslaneckých klubov,“ uviedol Bugár.

Odporúčame:
Premiér Fico hrozí hlasovaním o dôvere vláde, ak si poslanci nezmrazia platy

Bugárovi stredajšie Ficovo vyhlásenie pripadá ako znásilnenie. „Dvadsaťšesť poslancov zo Smeru nesúhlasilo s jeho návrhom. Parlament nemôže byť slúžkou podriadenou vláde. Najskôr musíme rokovať s poslancami, ktorí musia cítiť aj podporu od vlády a nielen, že vláda očakáva, že za všetko budú hlasovať,“ konštatoval Bugár.

Zákon je zaradený v programe schôdze

Podľa Bugára parlament o samotnom zákone o úprave platov ústavných činiteľov rokovať môže, lebo je zaradený v programe schôdze.

Odporúčame:
Danko: Treba nájsť spôsob, ako zabrániť zvýšeniu platov poslancov o tisíc eur

Zároveň si myslí, že vláda môže opätovne požiadať o skrátené legislatívne konanie. Podľa Bugára existuje vôľa dohodnúť sa na tom, že zdaňované budú aj finančné náhrady poslancov. „Nie je to však jednoduché riešenie. Musíme hľadať koeficienty,“ uviedol.

Odporúčame:
Aktualizované: Richtera prekvapilo, že poslanci nepodporili zmrazenie svojich platov

Poslanci Národnej rady SR v utorok hlasovaním rozhodli, že nebudú na tejto schôdzi rokovať v skrátenom legislatívnom konaní o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov.

Viac k témam: Béla Bugár, Národná rada SR, platy, platy ústavných činiteľov, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk – Bugára prekvapilo vyhlásenie Fica k platom, zbytočne vyvoláva napätie v koalícii © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Politológ: Od novozvoleného prezidenta sa veľa neočakáva

Peter Pellegrini bude podľa politológa stále akoby členom vládnej koalície, no môže aj prekvapiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *