utorok , 22 septembra 2020
Home / SVET / Benátky zaplavil neobyčajne vysoký príliv, voda sa vyliala takmer v štvrtine mesta (video)

Benátky zaplavil neobyčajne vysoký príliv, voda sa vyliala takmer v štvrtine mesta (video)

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Talianske Benátky zaplavil neobyčajne vysoký príliv, ktorý je na jún až takmer rekordný. Hladina vody tam vo štvrtok večer dosiahla 116 centimetrov, čo je tretia najvyššia dosiaľ zaznamenaná júnová hodnota. Výška hladiny naznačuje, že voda zaplavila zhruba štvrtinu mesta.

Najvyšší júnový príliv zaznamenali v roku 2002, keď hladina vody dosiahla 121 centimetrov. V júni 2016 zase voda v júni dosiahla 117 centimetrov.

Benátska agentúra pre monitorovanie mora pripísala neobyčajne vysoký príliv búrke v Atlantickom oceáne, ktorá do severného Talianska priniesla silný vietor a dážď. Predpokladá sa, že ďalší takýto nezvyčajný príliv postretne mesto v piatok v noci.

Ako uvádza agentúra AP, benátske úrady na piatok nenachystali mosty pre chodcov, ktoré zvyčajne používajú iba na vrchole takzvanej sezóny acqua alta (vysokej vody, pozn. red) od septembra do apríla.

Viac k témam: Benátky, prílivová vlna
Zdroj: Webnoviny.sk – Benátky zaplavil neobyčajne vysoký príliv, voda sa vyliala takmer v štvrtine mesta (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Viac ako dvesto ľudí v utečeneckom tábore Kara Tepe na Lesbose je infikovaných koronavírusom

Do Kara Tepe prišli tisícky migrantov a utečencov po tom, čo pred takmer dvomi týždňami zhorel tábor Moria.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *