streda , 23 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Premiér Matovič si z Čaputovej správy o stave republiky odniesol 12 bodov poznámok

Premiér Matovič si z Čaputovej správy o stave republiky odniesol 12 bodov poznámok

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Správa o stave Slovenskej republiky, ktorú v piatok pred poslancami Národnej rady SR (NR SR) predniesla prezidentka Zuzana Čaputová, bola dôstojná, vyvážená a férová voči Slovensku.

Médiám to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), ktorý sa spolu s niektorými členmi osobne zúčastnil v parlamente pri prezentovaní prezidentkinej správy. Podľa premiéra bolo v správe viac chvály ako kritiky a ak tam aj nejaká kritika bola, tak opodstatnená.

„Prejav pani prezidentky bol veľmi pekný, dôstojný, vyvážený a férový voči Slovensku, politikom a občanom. Celkovo to bola komplexná správa o stave republiky. Pani prezidentka sa vo všeobecnosti dobre počúva, čo je pozitívna danosť v politike,” zhodnotil Matovič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová v parlamente predniesla Správu o stave republiky (fotografie)

Priblížil, že z prezidentkinho prejavu si odnáša 12 bodov poznámok. Ocenil, že prezidentka pripomenula aj predvolebné sľuby, ku ktorým sa koaliční partneri zaviazali. „Veľmi sa mi páčila jej myšlienka, aby bola cesta za transparentnosťou taktiež transparentná,” dodal Matovič.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, správa o stave republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Matovič si z Čaputovej správy o stave republiky odniesol 12 bodov poznámok © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kedy je vhodná doba investovať do zlata?

Investovať do zlata je jedným z najlepších spôsobov, ako svoje úspory nielen ochrániť pred infláciou, ale tiež ich zhodnotiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *