piatok , 18 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Luxusná automobilka Betley ohlásila hromadné prepúšťanie, pre koronakrízu zruší až štvrtinu pracovných miest

Luxusná automobilka Betley ohlásila hromadné prepúšťanie, pre koronakrízu zruší až štvrtinu pracovných miest

5.6.2020 (Webnoviny.sk) – Britský výrobca luxusných áut Bentley sa chystá zrušiť tisíc pracovných miest vo Veľkej Británii, čiže znížiť počet pracovníkov chce zhruba o štvrtinu. Očakáva sa, že firma zamestnancom ponuke možnosť odísť dobrovoľne z dôvodu nadbytočnosti.

Informuje o tom portál bbc.com. Automobilové odvetvie čelí prudkému poklesu predaja v dôsledku pandémie koronavírusu, ale firma Bentley mala ťažkosti v oblasti ziskovosti aj v uplynulých rokoch.

Šéf automobilky Bentley Adrian Hallmark minulý mesiac uviedol, že štvrtina zamestnancov firmy je pre obmedzenia spojené s pandémiou na nútenej dovolenke a ďalšia štvrtina pracuje z domu.

Ako informovala televízia ITV, automobilka už obnovila výrobu vo svojom závode v Crewe, ale iba s približne polovicou zvyčajného počtu pracovníkov.

Viac o téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: automobilka, Ekonomické dopady koronavírusu, hromadné prepúšťanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Luxusná automobilka Betley ohlásila hromadné prepúšťanie, pre koronakrízu zruší až štvrtinu pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bývalý šéf Volkswagenu sa pre emisný škandál postaví pred súd, čelí obvineniu z podvodu

Stíhanie súvisí s emisným škandálom, keďže automobilka predávala vozidlá so softvérom umožňujúcim klamať pri emisných testoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *