streda , 23 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Automobilka Aston Martin prepustí stovky ľudí, cieľom je po koronakríze obnoviť ziskovosť

Automobilka Aston Martin prepustí stovky ľudí, cieľom je po koronakríze obnoviť ziskovosť

4.6.2020 (Webnoviny.sk) – Britský výrobca luxusných vozidiel Aston Martin oznámil, že plánuje zrušiť do 500 pracovných miest, keďže sa pripravuje na realizáciu reštrukturalizačného plánu s cieľom obnoviť ziskovosť.

Automobilka uviedla, že koronakríza zhoršila jej ťažkosti v oblasti odbytu, pričom počet predaných áut v prvom kvartáli tohto roka klesol takmer o polovicu.

Firma vo vyhlásení zverejnenom vo štvrtok uviedla, že cieľom novej stratégie je dosiahnuť každoročné úspory v sume 10 miliónov libier (GBP). Informuje o tom portál news.sky.com.

“Firma Aston Martin čoskoro začne proces konzultácií o návrhoch na redukciu počtu zamestnancov, čo spôsobil nižší ako plánovaný objem produkcie,” uviedla automobilka vo vyhlásení. Aston Martin má približne 2 450 zamestnancov.

Viac k témam: Aston Martin, Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Automobilka Aston Martin prepustí stovky ľudí, cieľom je po koronakríze obnoviť ziskovosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Daimler zaplatí USA viac ako miliardu dolárov, aby urovnal obvinenia z klamania pri kontrole emisií

Podľa amerických úradov automobilka porušila zákony o ochrane životného prostredia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *