sobota , 19 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie netradičnú Správu o stave republiky

Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie netradičnú Správu o stave republiky

3.6.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok o 9:00 v parlamente prednesie Správu o stave republiky. Ako sa vyjadrila na sociálnej sieti Facebook bude iná ako tie, na ktoré boli občania doteraz zvyknutí. Hlava štátu vystúpi pred plénom Národnej rady Slovenskej republiky prvýkrát.

„Máme totiž za sebou náročné mesiace v boji s koronou a doteraz nepoznanú a novú skúsenosť. Výzvu sme zatiaľ zvládli dobre, no počiatočné úspechy sa rýchlo pominú, ak si z toho, čo nám kríza ukázala, nevezmeme dobré ponaučenia. Hľadajme v nej, čo nám pomôže byť lepšími a pripravenejšími na všetky výzvy, ktoré nás ešte v budúcnosti čakajú,“ uviedla Čaputová.

Aj vo vysielaní RTVS

Správu o stave republiky prezidentky Čaputovej bude Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) vysielať v piatok 5. júna naživo na viacerých platformách. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa “telerozhlasu” Erika Rusnáková.

RTVS pri tejto príležitosti pripravuje na Jednotke od 8:50 moderované štúdio, v ktorom budú politológovia Miroslav Řádek a Aneta Világi. Tí zhodnotia doterajšie pôsobenie Zuzany Čaputovej v úrade.

„Najočakávanejšiu piatkovú udalosť na domácej politickej scéne sprostredkuje RTVS divákom a poslucháčom naživo na Jednotke, Rádiu Slovensko, Facebooku Správy RTVS aj na webe rtvs.sk,“ informuje hovorkyňa. RTVS bude tejto správe venovať špeciálnu pozornosť takmer na všetkých svojich kanáloch. Na Jednotke bude od 8:50 moderované štúdio, v ktorom budú politológovia Miroslav Řádek a Aneta Világi. Tí zhodnotia doterajšie pôsobenie Čaputovej v úrade.

Prejavu prezidentky sa bude vo vysielaní podrobne venovať aj Rádio Slovensko. „Pokryjeme ho nielen spravodajsky a publicisticky, ale tiež naživo rozanalyzujeme s politológmi. Poslucháči si celý prejav môžu vypočuť o 9:00 a podstatné pasáže ponúkneme v Rádiožurnále o 12:00 už s reakciami všetkých parlamentných politických strán,“ priblížil šéf rozhlasového spravodajstva Oto Görner.

Tejto téme sa bude venovať aj Karolína Lacová s hosťami o 12:30 v relácii Z prvej ruky a pozvaní politológovia zároveň porovnajú vystúpenia predchádzajúcich prezidentov. Zhrnutie celého dňa, názory politikov, politológov aj zahraničné reakcie v kontexte politického diania v okolitých krajinách prinesie Rádio Slovensko v spravodajstve po 18:00 a Jednotka po 19:00.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, správa o stave republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová v parlamente prednesie netradičnú Správu o stave republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mazák navrhuje odvolať z funkcie sudcov nad 65 rokov, návrh vítajú aj členovia koalície

Ak tento návrh Súdna rada SR na svojom najbližšom rokovaní 22. septembra schváli, sudcov ešte musí z funkcie odvolať prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *