utorok , 22 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Žena si nechala z Ameriky poslať bažantie perá, zásielku jej zaistili na vyclievacej pošte

Žena si nechala z Ameriky poslať bažantie perá, zásielku jej zaistili na vyclievacej pošte

3.6.2020 (Webnoviny.sk) – Na vyclievacej pošte v Žiline zaistili príslušníci finančnej správy zásielku s bažantími pierkami. Zo Spojených štátov amerických si ich nechala poslať pani z Oravy a zrejme ani netušila, že naoko obyčajný tovar podlieha zákazom a obmedzeniam.

Ako informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, chýbalo jej povolenie, ktoré mal dovozca tohto druhu tovaru predložiť v rámci prísnych opatrení zabraňujúcich obchodu s ohrozenými druhmi živočíchov a rastlín.

“Pri preclievaní exemplárov sa príslušníci finančnej správy musia riadiť Dohovorom o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín, tzv. dohovor CITES. Zahŕňa aj pierka získané zo živočícha patriaceho medzi druhy, ktoré, aj keď nie sú bezprostredne ohrozené vyhynutím, by sa nimi mohli stať, ak by obchod s nimi nebol podriadený prísnym opatreniam. Práve preto ich nie je možné z tretích krajín doviezť bez vopred vybaveného povolenia,” uviedla Chríbiková.

Po tom ako Štátna ochrana prírody SR potvrdila, že v kontrolovanej zásielke sú pierka z bažanta, na ktoré sa vzťahuje spomínaný dohovor, pracovníci žilinskej vyclievacej pošty ich zaistili. Budú slúžiť na vzdelávacie účely.

Viac k témam: clo, ohrozený druh, poštová zásielka, povolenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena si nechala z Ameriky poslať bažantie perá, zásielku jej zaistili na vyclievacej pošte © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kedy je vhodná doba investovať do zlata?

Investovať do zlata je jedným z najlepších spôsobov, ako svoje úspory nielen ochrániť pred infláciou, ale tiež ich zhodnotiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *