streda , 15 júla 2020
Home / SVET / Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť

Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť

2.6.2020 (Webnoviny.sk) – Španielska ministerka turizmu María Reyes Marotová spochybnila perspektívu skorého návratu dovolenkárov z Veľkej Británie na španielske pláže.

Viac o téme: Koronavírus

Ministerka uviedla, že predtým, ako Španielsko bude môcť prijať turistov z Británie, britské údaje o výskyte koronavírusu sa “ešte musia zlepšiť”. “Pre Španielsko je veľmi dôležité, aby prví turisti boli turistami, ktorí sú v rovnakej epidemiologickej situácii ako my,” uviedla ministerka vo vyhlásení. “Pokiaľ ide o Veľkú Britániu, rokuje sa s cestovnými kanceláriami, ale britské údaje sa ešte musia zlepšiť,” dodala. Informuje o tom portál bbc.com.

Španielska vláda minulý týždeň oznámila, že zahraniční návštevníci od 1. júla už nebudú musieť absolvovať dvojtýždňovú karanténu. Avšak ministerka turizmu konštatovala, že turistická aktivita sa obnoví “postupne”. Do Španielska zvyčajne prichádza 80 mil. turistov ročne a sektor turizmu tvorí viac ako 12 percent hrubého domáceho produktu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf polície v Hesensku skončil pre škandál s vyhrážkami političke, podozrievajú extrémistov

Ľavicová politička dostala výhražné e-maily po tom, čo sa niekto dostal k jej osobným údajom na policajnom počítači.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *