streda , 23 septembra 2020
Home / SVET / Trump poslal do Brazílie zakázaný liek na Covid-19, ktorý vraj zhoršuje zdravotný stav pacientov

Trump poslal do Brazílie zakázaný liek na Covid-19, ktorý vraj zhoršuje zdravotný stav pacientov

1.6.2020 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty americké poslali do Brazílie dva milióny dávok lieku proti malárii, ktorý prezident Donald Trump, na rozdiel od odborníkov, považuje za vhodný na liečbu nového koronavírusu.

Liek zhoršuje stav pacientov

Žiadne vedecké štúdie nepotvrdili, že by bol hydroxychlorochín účinný proti koronavírusu a niektoré menšie štúdie uvádzajú, že dokonca zhoršuje zdravotný stav pacientov.

Brazília a Biely dom v spoločnom nedeľnom vyhlásení uviedli, že liek má slúžiť ako profylaktický prostriedok pre zdravotníkov v prvej línii a terapeutický prostriedok pre pacientov v zlom stave. USA takisto poslali do krajiny tisíc pľúcnych ventilátorov.

Liek má fatálne vedľajšie účinky

Trump v máji potvrdil, že dva týždne užíval liek na ochranu pred koronavírusom, a to napriek varovaniu vlastnej vlády, že pre potenciálne vedľajšie fatálne účinky by ho mali ľudia užívať len v nemocnici alebo vo výskumných zariadeniach.

Jeho rozhodnutie kritizovali experti z oblasti zdravotníctva s tým, že tak môže k užívaniu lieku povzbudiť ďalších ľudí.

Prezident ozrejmil, že sa rozhodol pre hydroxychlorochín po tom, ako dvaja zamestnanci Bieleho domu mali pozitívny test na vírus.

Viac k téme Koronavírus

Viac k témam: hydroxychlorochín, Koronavírus, lieky, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump poslal do Brazílie zakázaný liek na Covid-19, ktorý vraj zhoršuje zdravotný stav pacientov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľného prepustili z nemocnice, veľkému Putinovmu kritikovi však stále hrozia trvalé následky

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj sa dostal do berlínskej nemocnice po tom, ako ho v Rusku otrávili novičokom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *