Home / šport / Hokej / Primátor Bratislavy a šéf SZĽH vyjadrili vôľu spolupracovať v súvislosti s MS v hokeji 2019

Primátor Bratislavy a šéf SZĽH vyjadrili vôľu spolupracovať v súvislosti s MS v hokeji 2019

BRATISLAVA 29. novembra (WebNoviny.sk) – V Primaciálnom paláci sa stretli primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút, aby rokovali o spolupráci v súvislosti s blížiacimi sa majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji 2019.

„Podporujem myšlienku zorganizovať MS v hokeji v Bratislave. Hlavné mesto, ako správca štadióna, je pripravené investovať do opravy štadióna tak, aby bol na šampionát adekvátne prichystaný. Ako som už uviedol, urobím to až potom, pokiaľ nezistím reálny skutkový stav vecí na základe kontroly, ktorú z môjho poverenia vykoná hlavný kontrolór mesta,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Odporúčame:
Slovensku hrozí medzinárodná blamáž, môže prísť o MS v hokeji 2019

Hlavné mesto aj SZĽH prejavili vôľu vecne diskutovať a hľadať spoločné riešenia ohľadom Zimného štadióna Ondreja Nepelu, ktorý by mal byť o dva roky dejiskom svetového šampionátu v Bratislave. Spoločne sa zhodli na tom, že urobia všetko pre to, aby sa majstrovstvá konali v stanovenom čase a aby neutrpelo ani dejisko šampionátu hlavné mesto Bratislava.

„Som rád, že vedenie hlavného mesta má záujem diskutovať a situáciu aktívne riešiť. Prioritou nás všetkých je zorganizovať majstrovstvá sveta 2019 v Bratislave a v Košiciach, aby si fanúšikovia na Slovensku mohli užiť turnaj najvyššej kategórie. Som si istý, že investované peniaze sa mestu vďaka majstrovstvám sveta vrátia,“ povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Mesto sa s hokejovým zväzom dohodlo na koordinácii svojich ďalších aktivít v otázkach zimného štadióna.

 

Viac k témam: Bratislava, hokej, Ivo Nesrovnal, Majstrovstvá sveta v hokeji MS v hokeji 2019, Martin Kohút, SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja
Zdroj: Webnoviny.sk – Primátor Bratislavy a šéf SZĽH vyjadrili vôľu spolupracovať v súvislosti s MS v hokeji 2019 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V Slovane končí aj jeden z obrancov, najvážnejší kandidát na nového trénera je z Čiech

Nevydarený štart do súťažného ročníka stál stoličku trénera Jána Pardavého aj športového riaditeľa Ota Haščáka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *