piatok , 18 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / V Ochodnici už druhýkrát v krátkom čase horelo rúbanisko, prácu hasičov sťažoval aj silný vietor (foto)

V Ochodnici už druhýkrát v krátkom čase horelo rúbanisko, prácu hasičov sťažoval aj silný vietor (foto)

22.5.2020 (Webnoviny.sk) – Už druhýkrát v krátkom čase zasahovali hasiči pri požiari rúbaniska v obci Ochodnica. Pri spaľovaní haluziny po ťažbe sa oheň pre silný vietor rozšíril na plochu 12-tisíc metrov štvorcových a zasahoval až do mladého lesného porastu.

Hasičov zamestnal požiar na takmer päť hodín. Agentúru SITA o podrobnostiach informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Michal Kypus.

Požiar sa pre silný vietor rýchlo rozšíril

“Požiar bol ohlásený 21. mája krátko po 15:00, na mieste zasahovali hasiči z Hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a členovia dobrovoľných hasičský zborov obcí Ochodnica, Kysucký Lieskovec a Kysucké Nové Mesto. Požiar haluziny po ťažbe sa vplyvom silného vetra rozšíril a zasahoval do mladého lesného porastu. Na mieste sa nachádzali štyri osoby, ktoré sa oheň snažili uhasiť. Použitím vozidiel Praga V3S na dodávku vody a po zriadení dopravného vedenia vody sa hasičom podarilo požiar po dvoch hodinách lokalizovať,” uviedol Kypus s tým, že pri požiari sa nikto nezranil.

Druhý požiar v rovnakej lokalite

Hasiči pri zásahu spotrebovali približne 38-tisíc litrov vody a krátko pred 19:30 požiar zlikvidovali.

“Po ukončení zásahu ostali na mieste dobrovoľní hasiči z Ochodnice na zabezpečenie dohľadu po požiari. Ide v krátkej dobe už o druhý požiar v predmetnej lokalite v dôsledku spaľovania po ťažbe,” dodal Kypus.

Viac k témam: požiar, požiar lesa
Zdroj: Webnoviny.sk – V Ochodnici už druhýkrát v krátkom čase horelo rúbanisko, prácu hasičov sťažoval aj silný vietor (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Obmedzenie vlakov medzi Slovenskom a Českom

Z dôvodu rozhodnutia Ústredného krízového štábu o zaradení Českej republiky (ČR) do rizikovej skupiny krajín Európskej únie ("červené" krajiny) dochádza od piatka 18. 9. 2020 k obmedzeniam vo voľnom pohybe osôb cez hranice ČR a Slovenskej republiky (SR).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *