nedeľa , 20 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Trnavská automobilka Groupe PSA čoskoro začne vyrábať aj v tretej pracovnej zmene

Trnavská automobilka Groupe PSA čoskoro začne vyrábať aj v tretej pracovnej zmene

21.5.2020 (Webnoviny.sk) – Trnavská Groupe PSA pridáva od pondelka 25. mája aj tretiu pracovnú zmenu. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca fabriky Peter Švec, automobilka pri dodržiavaní prísnych hygienických opatrení, pokračuje v postupnom rozširovaní výroby.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

“Po bezproblémovom tohtotýždňovom rozšírení na dve zmeny, pribudne od pondelka 25. mája aj tretia pracovná zmena. O vývoji pre ďalšie obdobie budeme informovať opäť vo štvrtok 28. mája,” dodal.

Výrobné linky fabriky stáli od 19. marca. Produkcia sa rozbehla 12. mája v jednej zmene, v aktuálnom týždni pridala automobilka druhú zmenu.

Trnavská Groupe PSA vytvára približne 4 500 pracovných postov, jej dodávatelia zamestnávajú ďalších približne 15-tisíc ľudí. V minulom roku zišlo z jej výrobných liniek 371 152 vozidiel, bolo to o 5,4 percenta viac ako v roku 2018.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavská automobilka Groupe PSA čoskoro začne vyrábať aj v tretej pracovnej zmene © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Výsledná podoba Strategického priemyselného parku Nitra je stále otázna, štát rokuje s Jaguarom

Ešte v roku 2015 sa totiž zaviazal, že pre potreby zamestnancov automobilky ako aj ostatných firiem sídliacich v parku, zabezpečí výstavbu občianskej vybavenosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *