nedeľa , 5 júla 2020
Home / šport / Cyklistika / Nadácia monackej princeznej Charlene má nového ambasádora, deťom bude pomáhať Peter Sagan

Nadácia monackej princeznej Charlene má nového ambasádora, deťom bude pomáhať Peter Sagan

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Nadácia princeznej Charlene z Monaka má nového ambasádora. Jej športové hodnoty bude zdieľať Slovák Peter Sagan, podľa nadácie jeden z najtalentovanejších jazdcov svojej generácie a zároveň jediný cyklista, ktorý získal tri tituly svetového šampióna v neprerušenej sérii a má aj rekordných sedem zelených dresov z Tour de France.

Monacká princezná Charlene je rodáčka z afrického Zimbabwe a k športu má tiež veľmi blízko. V roku 2000 pod menom Charlene Wittstocková reprezentovala Juhoafrickú republiku na olympijských hrách v Sydney v plávaní.

Ďalšie aktivity Petra Sagana

Portál Hello Monaco pripomína aj ďalšie Saganove aktivity, ktoré úzko súvisia s cyklistikou. V roku 2017 sa stal členom združenia C40, ktoré bojuje proti globálnemu otepľovaniu v najväčších mestách sveta. Dokonca sa stal “Veľvyslancom dobrej vôle C40 pre cyklistické mestá” a propaguje používanie bicyklov ako ekologickej formy dopravy v mestách.

Sagan má aj svoj klub v rodnej Žiline s názvom “Cyklistická akadémia Petra Sagana” a je propagátorom slovenského seriálu pretekov pre mládež “Detská tour Petra Sagana.”

Veľká česť a privilégium

“Je pre mňa veľká česť a privilégium byť ambasádorom Nadácie princeznej Charlene a prispievať k jej dôležitému poslaniu. Od svojho založenia v roku 2012 pomáhala zachraňovať životy pred utopením tým, že učila znevýhodnené deti z celého sveta plávať. Prostredníctvom športu im núkala nádej do života. Ako profesionálny športovec si myslím, že je mojou povinnosťou poskytovať aktívnu podporu všetkým takýmto iniciatívam, kdekoľvek a kedykoľvek to bude možné,” uvádza sa vo vyhlásení Petra Sagana.

Viac k témam: ambasádor, Nadácia princeznej Charlene, Tour de France 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadácia monackej princeznej Charlene má nového ambasádora, deťom bude pomáhať Peter Sagan © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Patrí Chris Froome do starého železa? Belgický manažér by už do šampióna Tour neinvestoval

Vplyvný muž Lefevere nemá rád, keď cyklistov zastupujú ako agenti rodinní príslušníci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *