pondelok , 6 júla 2020
Home / SLOVENSKO / Hasenie požiaru trávy a odpadu v Markušovciach trvá už druhý deň, na mieste zasahujú desiatky hasičov (foto)

Hasenie požiaru trávy a odpadu v Markušovciach trvá už druhý deň, na mieste zasahujú desiatky hasičov (foto)

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Takmer tridsiatka profesionálnych a dobrovoľných hasičov začala v pondelok podvečer hasiť požiar trávy a odpadu v obci Markušovce v Spišskonovoveskom okrese. Podľa informácií Prezídia hasičského a záchranného zboru oheň zasiahol plochu s rozlohou 30 krát 60 metrov.

Na mieste aj dnes zasahujú hasiči z Košíc, Krompách a zo Spišskej Novej Vsi a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Markušovce, Spišský Hrušov, Smižany a Matejovce, ktorí zabezpečujú kyvadlovú dopravu vody k požiaru.

Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Košiciach, odpad, nachádzajúci sa vo vrstvách sa dá ťažšie uhasiť, a preto jeho hasenie stále trvá. Pri požiari sa doposiaľ nikto nezranil.

Viac k témam: hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasenie požiaru trávy a odpadu v Markušovciach trvá už druhý deň, na mieste zasahujú desiatky hasičov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž preliezol plot a zdolal aj 18-metrový stožiar, len aby ukradol kameru (foto)

Polícia žiada v tomto prípade verejnosť o pomoc pri vyšetrovaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *