sobota , 26 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Ak prekročíte hranice Slovenska, musíte sa vrátiť do 24-hodín a preukázať sa potvrdeným formulárom

Ak prekročíte hranice Slovenska, musíte sa vrátiť do 24-hodín a preukázať sa potvrdeným formulárom

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Občania, ktorí majú záujem vycestovať do zahraničia na menej ako 24 hodín, budú povinní vyplniť formulár o čase opustenia územia. Ten im na hraniciach potvrdí polícia. Na svojej internetovej stránke o tom informovalo Ministerstvo vnútra SR.

Opatrenie začne platiť vo štvrtok 21. mája od siedmej hodiny ráno. Povinnosť karantény alebo predloženia negatívneho testu na prítomnosť koronavírusu sa tak nebude týkať osôb s trvalým alebo prechodným pobytom v SR, ktorí vycestujú do Maďarska, Poľska, ČR, Rakúska, Chorvátska, Slovinska, Švajčiarska a Nemecka.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Na územie SR sa však musia vrátiť do 24 hodín od potvrdenia formulára o čase opustenia územia. Formulár si občania môžu stiahnuť na internetovej stránke ministerstva vnútra.

Viac k témam: cestovanie, Ekonomické dopady koronavírusu, karanténa, Koronavírus, štátna hranica
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak prekročíte hranice Slovenska, musíte sa vrátiť do 24-hodín a preukázať sa potvrdeným formulárom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegrini skritizoval Matoviča za jeho vyjadrenia na adresu nezodpovedných občanov

Podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) uviedol v relácii Slovenského rozhlasu RTVS Sobotné dialogy, že dátum 1. októbra bol vybraný operatívne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *