streda , 15 júla 2020
Home / SVET / Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili

Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili

18.5.2020 (Webnoviny.sk) – Len týždeň po tom, čo tretina francúzskych školákov opäť zasadla do školských lavíc, zaznamenali úrady znepokojivý vývoj – približne 70 nových prípadov koronavírusu súvisiacich so školami. Niektoré školy otvorili minulý týždeň a ďalších 150-tisíc študentov sa malo vrátiť na vyučovanie v pondelok v rámci vládneho uvoľňovania opatrení.

Krok spočiatku predstavoval veľkú úľavu: koniec domáceho vzdelávania detí pre tisíce vyčerpaných rodičov, z ktorých mnohí navyše z domu aj pracovali.

Viac o téme: Koronavírus

Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer však začal v pondelok biť na poplach. Pre francúzsku rozhlasovú stanicu RTL povedal, že návrat do škôl vystavil niektoré deti novému riziku kontaminácie. Podľa jeho slov zasiahnuté školy okamžite znovu zatvorili.

Francúzske médiá informovali o siedmich zatvorených školách na severe Francúzska. Blanquer nešpecifikoval, či sa nakazili študenti alebo učitelia. Vzhľadom na inkubačnú dobu, ktorá je v prípade nového vírusu niekoľko dní, je podľa ministra “pravdepodobné”, že sa chorí mohli nakaziť ešte pred otvorením škôl.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Francúzsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko zaznamenalo po otvorení škôl znepokojivý vývoj, niektoré znova zatvorili © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Volebná komisia zakázala účasť na voľbách dvom hlavným rivalom prezidenta Lukašenka

O funkciu hlavy štátu Bieloruska sa uchádza päť kandidátov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *