pondelok , 6 júla 2020
Home / SVET / Rakúsko ruší kontroly na vybraných hraničných priechodoch, týka sa to aj Slovenska

Rakúsko ruší kontroly na vybraných hraničných priechodoch, týka sa to aj Slovenska

17.5.2020 (Webnoviny.sk) – Od nedele 17. mája ruší Rakúsko systematické kontroly zo svojej strany na vnútorných hraniciach so Švajčiarskom, Lichtenštajnskom, Nemeckom, Českou republikou, Slovenskom a Maďarskom.

Kontroly s Talianskom a Slovinskom zostávajú zachované. Na sociálnej sieti o tom informoval Policajný zbor SR.

Pre slovenských občanov platia pri prekročení hraníc do Rakúska všetky ostatné opatrenia: negatívny test na Covid 19 nie starší ako 4 dni alebo 14-dňová povinná domáca karanténa – okrem presne daných výnimiek. Tieto opatrenia budú policajné hliadky v Rakúsku náhodne kontrolovať.

Hraničné kontroly v SR sa budú podľa polície naďalej vykonávať. Hoci Rakúsko od nedele otvára hranice so Slovenskou republikou, neznamená to, že rovnaké pravidlá platia aj pri vstupe na naše územie.

V tomto prípade je potrebné riadiť sa opatreniami stanovenými v Slovenskej republike. Pre osoby prichádzajúce na Slovensko stále platí povinnosť štátnej karantény, pričom pre niektoré skupiny ľudí platia výnimky za jasne stanovených pravidiel.

Viac k témam: hraničné kontroly
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsko ruší kontroly na vybraných hraničných priechodoch, týka sa to aj Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rapper Kanye West opäť tvrdí, že kandiduje za amerického prezidenta

Novembrové voľby by mali byť podľa očakávania súbojom medzi republikánskym prezidentom Trumpom a demokratom Joeom Bidenom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *