utorok , 4 augusta 2020
Home / SLOVENSKO / Záujem o zdieľané bicykle neklesol ani počas krízy, službu rozšíria do ďalších častí Bratislavy

Záujem o zdieľané bicykle neklesol ani počas krízy, službu rozšíria do ďalších častí Bratislavy

16.5.2020 (Webnoviny.sk) – Záujem užívateľov o službu Slovnaft Bajk neklesol ani počas krízy, tento rok najazdili už viac ako 100-tisíc kilometrov. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár. “Čo sa týka obdobia od vyhlásenia mimoriadnej situácie, nepocítili sme výrazný pokles vo využívaní našich bajkov. Práve naopak, služba je vhodná na presuny aj v čase zvýšených hygienických opatrení,” uviedol Molnár a doplnil, že od začiatku roka 2020 služba zaznamenala viac ako 48-tisíc jázd a najazdených 104-tisíc kilometrov.

Viac o téme: Koronavírus

Pre bezpečnosť užívateľov sme v období mimoriadnej situácie zvýšili dezinfekciu všetkých bicyklov v uliciach, pričom sa naši technici zameriavajú najmä na najviac využívané plochy – riadidlá, klávesnicu, sedlá a zámky,” uviedol Molnár a doplnil, že aktuálne je v rámci služby zdieľaných bicyklov aktívnych 83 dokovacích staníc v štyroch mestských častiach – Nové Mesto, Petržalka, Ružinov a Staré mesto.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

V najbližších mesiacoch sa budú inštalovať ďalšie stanice, pričom v spolupráci s magistrátom a mestskými časťami sa ráta aj s rozšírením služby do nových častí Bratislavy,” doplnil hovorca a dodal, že počet bicyklov v uliciach sa prispôsobuje podľa dopytu užívateľov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Slovnaft BAjk
Zdroj: Webnoviny.sk – Záujem o zdieľané bicykle neklesol ani počas krízy, službu rozšíria do ďalších častí Bratislavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kováč sa podľa Čaputovej nechcel spreneveriť svojmu presvedčeniu, pripomenula aj jeho pamätný výrok

Exprezident Michal Kováč by sa v pondelok 3. augusta dožil 90-tych narodenín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *