štvrtok , 3 decembra 2020
Home / KULTÚRA / Umenie / Zomrela fotografka The Beatles, považujú ju za autorku účesov členov kapely

Zomrela fotografka The Beatles, považujú ju za autorku účesov členov kapely

16.5.2020 (Webnoviny.sk) – Vo veku 81 rokov zomrela nemecká fotografka Astrid Kirchherr, ktorá fotila legendárnych The Beatles v začiatkoch ich kariéry. Smutnú správu potvrdil historik kapely Mark Lewisohn s tým, že naposledy vydýchla v jej rodnom Hamburgu po krátkej chorobe.

Astrid Kirchherr sa narodila 20. mája 1938. The Beatles spoznala v roku 1960 počas koncertu v Hamburgu. “Celý môj život sa zmenil za niekoľko minút. Jediné, po čom som túžila, bolo byť s nimi a spoznať ich,” uviedla neskôr v rozhovore s novinárom a spisovateľom Bobom Spitzom.

Následne s ňou začal randiť basgitarista skupiny Stuart Sutcliffe, s ktorým sa aj zasnúbila. Považujú ju za autorku účesu, ktorý začali po basgitaristovi nosiť aj ostatní členovia kapely. Sutcliffe v roku 1962 zomrel. “Bol a stále je láskou môjho života,” vyznala sa v rozhovore pre NPR v roku 2010 Kirchherr, ktorá sa neskôr dva razy vydala, no nemala žiadne deti. Jej fotografie The Beatles vystavovali v mnohých krajinách. Venovala sa aj interiérovému dizajnu.

Viac k témam: fotograf, The Beatles, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrela fotografka The Beatles, považujú ju za autorku účesov členov kapely © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Parížsky Louvre zostal pre koronavírus zatvorený už druhý deň, turistov nechali stáť pred dverami

Louvre denne navštívia desaťtisíce turistov. Zamestnanci majú obavy zo šírenia koronavírusu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *