štvrtok , 24 septembra 2020
Home / SVET / Pobalstské štáty rušia cestovné obmedzenia, povinná karanténa však ostáva naďalej v platnosti

Pobalstské štáty rušia cestovné obmedzenia, povinná karanténa však ostáva naďalej v platnosti

15.5.2020 (Webnoviny.sk) – Estónsko, Litva a Lotyšsko v piatok formálne zrušili cestovné obmedzenia zamerané proti šíreniu nového koronavírusu pre ich občanov. Prvá vlna nového koronavírusu v Pobaltí je podľa tamojších premiérov už pod kontrolou. Občania a obyvatelia v Pobaltí môžu od polnoci slobodne cestovať v rámci troch krajín. Ľudia, ktorí prichádzajú z krajín mimo regiónu, musia stále absolvovať 14-dňovú samoizoláciu.

“Sme prví v Európskej únii, čo si navzájom otvárame hranice pre svojich občanov,” vyjadril sa litovský premiér Saulius Skvernelis s tým, že krajiny “zostávajú opatrné a zodpovedné a chránia litovský, lotyšský a estónsky priestor“.

Lotyšský premiér Krišjanis Karinš sa na margo otvorenia hraníc v spoločnom videu vyjadril, že je to “veľmi dôležitý deň”, zatiaľ čo jeho estónsky kolega Jüri Ratas poznamenal, že je to “ďalší krok smerom k nášmu normálnemu životu”.

Viac o téme Koronavírus

Vzájomné otvorenie hraníc formálne v lotyšskej Rige potvrdili ministri zahraničných vecí troch krajín, ktorí v tejto súvislosti podpísali spoločný dokument.

Viac k témam: hranice, Koronavírus, Pandémia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pobalstské štáty rušia cestovné obmedzenia, povinná karanténa však ostáva naďalej v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od Nového roka by mohli vzniknúť tisícové rady pred Lamanšským prielivom, vláda vyzýva k pripravenosti

Uviedol to v liste logistickým firmám aj v britskom parlamente Michael Gove, minister poverený prípravami na brexit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *