streda , 20 januára 2021
Home / SVET / Česko plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení, povolia akcie do 300 ľudí aj detské letné tábory

Česko plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení, povolia akcie do 300 ľudí aj detské letné tábory

15.5.2020 (Webnoviny.sk) – Česká vláda plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. Minister zdravotníctva Adam Vojtěch v piatok oznámil, že krajina od 25. mája povolí športové, kultúrne a ďalšie verejné podujatia do 300 ľudí. V súčasnosti pritom platí obmedzenie na 100 účastníkov.

Podľa ministra to dovoľuje epidemiologická situácie v krajine. Ak bude pritom pozitívny vývoj pokračovať, od 8. júna by mohli povoliť podujatia do 500 ľudí a od 22. júna až pre tisícku.

Viac o téme: Koronavírus v Česku

Dvadsiateho piateho mája by sa mali znovu otvoriť aj hotely a kempy, verejné plavárne a aquaparky. V rovnaký deň by mohli vo vnútorných priestoroch znovu privítať zákazníkov aj bary, reštaurácie a kaviarne. Za prísnych podmienok v Česku povolia aj letné detské tábory.

Česká republika dosiaľ potvrdila 8 352 prípadov nákazy novým koronavírusom a 293 úmrtí.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, minister zdravotníctva
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko plánuje ďalšie uvoľňovanie opatrení, povolia akcie do 300 ľudí aj detské letné tábory © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Trump aj s manželkou opustili Biely dom, Bidenovej inaugurácie sa nezúčastnia (video)

„Prežili sme úžasné štyri roky, počas ktorých sme veľa dosiahli. Milujeme Američanov, bolo to niečo veľmi výnimočné,“ vyhlásil 74-ročný rodák z New Yorku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *