pondelok , 21 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Premiér Babiš oznámil, kedy by Česko mohlo otvoriť hranice so Slovenskom

Premiér Babiš oznámil, kedy by Česko mohlo otvoriť hranice so Slovenskom

13.5.2020 (Webnoviny.sk) – Hranice medzi Českou republikou, Slovenskom a Rakúskom by sa mohli opäť otvoriť 8. alebo 15. júna. Oznámil to v stredu český premiér Andrej Babiš. O tom, kedy sa otvoria hranice s Nemeckom, Česko podľa premiéra zatiaľ nerokuje.

Vyzerá to tam totiž epidemiologicky inak. Bavorsko, ktoré s Českom priamo susedí, má až niekoľkonásobne viac nakazených. Rakúsko plánuje otvoriť hranice s Nemeckom 15. júna.

Viac o téme Koronavírus

Podľa Babiša by ale bolo ideálne, keby Česi cez prázdniny nikam necestovali. “Chceme, aby Česi zostali cez prázdniny doma a minuli tu svoje peniaze,” povedal premiér. To by malo pomôcť naštartovať miestnu ekonomiku.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Česko uzavrelo hranice so všetkými krajinami 16. marca. Opäť ich otvorilo 27. apríla. Česi tak môžu vycestovať za hranice, na ceste späť ale musia predložiť negatívny test na Covid-19.

Ten nesmie byť starší ako štyri dni. Bez neho musia ísť do 14-dňovej karantény. Hoci Česi vycestovať môžu, obmedzujú ich podmienky v okolitých krajinách, uvádza portál Novinky.cz.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Babiš oznámil, kedy by Česko mohlo otvoriť hranice so Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Kočner bol deň po vražde Kuciaka v banke, ale videozáznam zmazali

Videozáznam objasniť, čo vybral Marian Kočner z bezpečnostných schránok v banke 22. februára 2018 popoludní, čiže 17 hodín po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a krátko pred stretnutím s Alenou Zsuzsovou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *