streda , 23 septembra 2020
Home / SVET / Českom sa rozliehali zvuky zvonov, krajina symbolicky ďakovala svojim zdravotníkom

Českom sa rozliehali zvuky zvonov, krajina symbolicky ďakovala svojim zdravotníkom

12.5.2020 (Webnoviny.sk) – Po celom Česku sa počas utorkového poludnia rozozneli zvony ako symbolické poďakovanie zdravotníkom za nasadenie počas epidémie koronavírusu pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravotných sestier. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Zvony sa v Česku hromadne rozoznievajú len mimoriadne pri významných príležitostiach. Zazneli napríklad pri úmrtí prezidenta Václava Havla alebo pápeža Jána Pavla II.

Viac o téme: Koronavírus

Zvonili tiež na počesť českých vojakov padlých na zahraničných misiách, na pamiatku obetí útoku v meste Uherský Brod, na znamenie solidarity s vyhorenou katedrálou Notre-Dame alebo pri zvolení nového pápeža.

V Česku pracuje okolo 50-tisíc lekárov a zubárov. Sestier je v Českej republike podľa štatistík Ústavu zdravotníckych informácií približne 80-tisíc.

Od začiatku pandémie sa do konca apríla v českom zdravotníctve podľa údajov krajských hygienických staníc koronavírusom nakazilo 343 zdravotných sestier a 167 lekárov vrátane zubárov.

V českých nemocniciach je aktuálne s ochorením COVID-19 hospitalizovaných menej ako 250 ľudí, z toho sú zhruba štyri desiatky v ťažkom stave. Potvrdených prípadov je vyše 8 000, 282 osôb zomrelo.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Českom sa rozliehali zvuky zvonov, krajina symbolicky ďakovala svojim zdravotníkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Brexit bez dohody môže byť niekoľkonásobne drahší ako koronavírus, britskú ekonomiku čaká skúška

Brexit môže rast britskej ekonomiky zasiahnuť omnoho viac ako v prípade, ak by krajina zostala súčasťou eurobloku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *