sobota , 26 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / Dlhé čakacie lehoty na Okresnom súde Bratislava I by mohli byť minulosťou, Kolíková prisľúbila pomoc

Dlhé čakacie lehoty na Okresnom súde Bratislava I by mohli byť minulosťou, Kolíková prisľúbila pomoc

12.5.2020 (Webnoviny.sk) – Podnikateľom čakajúcim na zápis alebo výmaz svojich spoločností svitá na lepšie časy. Kritická situácia na Okresnom súde Bratislava I by sa mohla čoskoro zmeniť. Jeho predseda Ján Golian už o tejto téme rokoval s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou.

“Ministerka si je vedomá situácie na Okresnom súde Bratislava I a prisľúbila v tejto veci pomoc,” uvádza sa vo vyjadrení predsedu okresného súdu, ktoré agentúre SITA sprostredkoval hovorca Krajského sudu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Situácia sa nezlepšuje

Hoci sa o probléme hovorilo už pred niekoľkými týždňami, situácia sa podľa firiem nezlepšila. Dôvodom je zahltenie registrových súdov.

Tie okrem zápisu i výmazu spoločností, vykonávajú aj zapisovanie tzv. konečných užívateľov výhod.

Okresný súd Bratislava I je pritom najväčší registrový súd na Slovensku a v Bratislave je zároveň najviac registrovaných obchodných spoločností.

Súdy nepohli prstom

Výkonný riaditeľ Podnikateľskej aliancie Slovenka Peter Serina odhadol, že zápis a výmaz obchodných spoločností prebieha aktuálne “štandardne na bratislavské pomery”, teda približne mesiac až dva.

Súdy však podľa neho posledné dva mesiace pre prebiehajúcu pandémiu “nepohli prstom”.

Upozornil, že nie sú hotové konania z novembra a decembra minulého roka týkajúce sa zápisu konečných užívateľov výhod. Podľa jeho názoru sa situácia nezlepšila, práve naopak, zhoršila.

Nedostatok personálu

Nepriaznivú situáciu vníma aj vedenie Okresného súdu Bratislava I. Už v minulosti ju zdôvodňovalo nedostatočnými personálnymi kapacitami.

“Situácia sa naozaj nezmenila, nakoľko doposiaľ úsek obchodného registra na Okresnom súde Bratislava I pracuje v nezmenenom počte. Situáciu ešte zhoršili opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid-19, keď Okresný súd Bratislava I, ako všetky ostatné inštitúcie, vykonával svoju činnosť v obmedzenom režime,” doplnil predseda súdu Ján Golian.

Viac o téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: Okresný súd Bratislava I, podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dlhé čakacie lehoty na Okresnom súde Bratislava I by mohli byť minulosťou, Kolíková prisľúbila pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na rovnej ceste nezvládol riadenie, vodič nafúkal viac ako dve promile (foto)

Po nehode nafúkal až 1,13 mg/l, čo je po prepočte 2,35 promile alkoholu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *