utorok , 22 septembra 2020
Home / EKONOMIKA / Takmer pätina nemeckých firiem minulý mesiac prepúšťala, najviac sú zasiahnuté reštaurácie

Takmer pätina nemeckých firiem minulý mesiac prepúšťala, najviac sú zasiahnuté reštaurácie

12.5.2020 (Webnoviny.sk) – Veľa nemeckých firiem v dôsledku pandémie koronavírusu ruší pracovné miesta. Najviac zasiahnutý je segment reštaurácií a stravovacích služieb. V apríli tam zamestnancov prepúšťalo alebo nepredlžovalo termínované kontrakty až 58 % firiem. Medzi prevádzkovateľmi hotelov podiel firiem obmedzujúcich stavy zamestnancov predstavoval 50 %.

V cestovných kanceláriách postupovalo obdobne 43 % a v automobilovom priemysle 39 % spoločností. Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil v pondelok mníchovský inštitút Ifo. „Od tohto okamihu kríza dopadá na nemecký trh práce,“ uviedol Klaus Wohlrabe z inštitútu Ifo.

Viac o téme: Koronavírus

V priemere minulý mesiac prepúšťalo 18 % nemeckých firiem. Najmenej ohrozené sú profesie právnikov, audítorov a daňových poradcov, kde s prepúšťaním počíta iba 5 % zamestnávateľov. V chemickom priemysle plánuje znižovanie počtu zamestnancov tiež 5 % firiem, v stavebníctve sú to tri a v realitách dve percentá.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Farmaceutický priemysel sa podľa aprílového prieskumu inštitútu Ifo zatiaľ nepripravuje na prepúšťanie.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer pätina nemeckých firiem minulý mesiac prepúšťala, najviac sú zasiahnuté reštaurácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odhalil HLINA tajomstvo investície 10tich MILIÓNOV eur MATOVIČovej ?

Alojz Hlina ako bývalý predseda kresťanských demokratov a blízky spolupracovník premiéra Igora Matoviča nedôveruje premiérovi …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *