utorok , 7 júla 2020
Home / KULTÚRA / Organizátori festivalov dostanú pomoc, ministerstvo kultúry navrhlo aj riešenia so vstupenkami

Organizátori festivalov dostanú pomoc, ministerstvo kultúry navrhlo aj riešenia so vstupenkami

11.5.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo kultúry (MK) SR pomôže organizátorom festivalov prostredníctvom legislatívnych opatrení, uviedla po rokovaní vlády ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO). Z dôvodu zrušenia festivalov sa tak MK SR rozhodlo, aby neboli organizátori vystavení ekonomickému riziku a od zmlúv mohli ustúpiť, pokiaľ sa obe strany dohodnú bez toho, aby platili penále.

Riešime zmluvné podmienky, týkajúce sa priestorov alebo interpretov, ktorých mali organizátori zazmluvnených,“ vyjadrilo sa ministerstvo.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Milanová tiež spomenula možnosť predĺženia vstupeniek na kultúrne podujatia. Záujemcovia si môžu vstupenky predĺžiť do 31. decembra 2021. Ministerstvo navrhlo možnosť voucherov s platnosťou do 31. decembra 2021 a zároveň predĺžilo možnosť vrátenia peňazí za vstupenky do 31. marca 2021. „Usporiadateľ kultúrneho podujatia má na výber, ako v tejto veci postupovať.

MK SR je zároveň otvorené diskusii s novou asociáciou, ktorú založil slovenské hudobné kluby.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, festivaly
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori festivalov dostanú pomoc, ministerstvo kultúry navrhlo aj riešenia so vstupenkami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fond na podporu umenia navýšil dotácie, má pomôcť zvládnuť situáciu spojenú s koronavírusom

Po vypuknutí krízy fond navýšil zdroje v dotačnom programe pre knižnice a vyhlásil aj viaceré výzvy pre všetky oblasti umenia, kultúry a kreatívneho priemyslu, ktoré majú pomôcť umelcom lepšie zvládnuť situáciu spojenú s koronavírusom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *