pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Benátky chcú uľahčiť mobilitu v meste, gondolieri sa obávajú o živobytie

Benátky chcú uľahčiť mobilitu v meste, gondolieri sa obávajú o živobytie

11.5.2020 (Webnoviny.sk) – V čase, keď sa premávka na benátskych kanáloch v dôsledku pandémie koronavírusu výrazne zredukovala, sa začalo diskutovať o možnosti zavedenia elektrických gondol, ktoré by mohli prevážať ľudí z jedného brehu na druhý.

Elektrické gondoly sú pre Benátky tým správnym riešením. Sú ekologické, nespôsobujú hluk ani vlnenie a uľahčili by mobilitu v meste,” povedal autor nápadu, 88-ročný majiteľ legendárneho Harry’s Baru Arrigo Cipriani pre pondelňajšie vydanie denníka Il Gazzettino.

Viac o téme: Koronavírus

Jeho návrh vyvolal okamžite živú diskusiu. Kým jedni sú nápadu naklonení, gondolieri sa obávajú o svoje tradičné živobytie. Pred koronakrízou brázdilo benátske kanály so svojimi čiernymi bárkami viac než 400 gondolierov. Jedna takáto 50-minútová plavba pritom stojí aj viac než 70 eur.

Viac k témam: Benátky, COVID-19, gondoly, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk – Benátky chcú uľahčiť mobilitu v meste, gondolieri sa obávajú o živobytie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Užívatelia WeChatu sa obrátili na súd, podarilo sa im tak odložiť platnosť vládnych reštrikcií

Podľa sudkyne by vládne kroky poškodili práva užívateľov vyplývajúce z prvého dodatku americkej ústavy, keďže by zrušili ich platformu pre komunikáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *