štvrtok , 24 septembra 2020
Home / SVET / Nešťastie počas vojenského cvičenia, iránska raketa zasiahla loď Konarak a zabila 19 námorníkov

Nešťastie počas vojenského cvičenia, iránska raketa zasiahla loď Konarak a zabila 19 námorníkov

11.5.2020 (Webnoviny.sk) – Raketa, ktorú vypálili počas cvičenia iránskeho námorníctva v Ománskom zálive, zasiahla podporné plavidlo neďaleko cieľa. V dôsledku incidentu prišlo o život 19 námorníkov a ďalších 15 utrpelo zranenia, informovali v pondelok iránske štátne médiá.

Podporná loď Konarak, ktorá sa v nedeľu zúčastňovala na cvičení, bola podľa zverejnených informácií príliš blízko cieľa. Plavidlo rozmiestňovalo cvičné ciele pre ostatné lode a raketa ho zasiahla nešťastnou náhodou.

Nehoda sa stala neďaleko prístavného mesta Jask, asi 1 270 kilometrov juhovýchodne od Teheránu, uviedla štátna televízia. Miestna nemocnica prijala 12 námorníkov a ďalším trom ošetrili ľahké zranenia, spresnila štátna agentúra IRNA.

Konarak bol v prevádzke od roku 1988 a podľa iránskych médií prešiel v roku 2018 generálnou opravou. Loď holandskej výroby dlhá 47 metrov mala zvyčajne na palube 20 námorníkov.

Viac k témam: vojenská loď Konarak, vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nešťastie počas vojenského cvičenia, iránska raketa zasiahla loď Konarak a zabila 19 námorníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od Nového roka by mohli vzniknúť tisícové rady pred Lamanšským prielivom, vláda vyzýva k pripravenosti

Uviedol to v liste logistickým firmám aj v britskom parlamente Michael Gove, minister poverený prípravami na brexit.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *