utorok , 7 júla 2020
Home / SLOVENSKO / Takmer polovica Slovákov neverí, že Matovičova vláda vydrží celé funkčné obdobie

Takmer polovica Slovákov neverí, že Matovičova vláda vydrží celé funkčné obdobie

10.5.2020 (Webnoviny.sk) – Takmer polovica ľudí neverí, že vláda Igora Matoviča (OĽaNO) vydrží celé funkčné obdobie. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza. Ľudia v prieskume odpovedali na otázku: “Čo si myslíte, ako dlho vydrží súčasná vláda Igora Matoviča?” V to, že nová vláda vydrží celé funkčné obdobie, verí 38,1 percenta respondentov. Odpovedať nevedelo 14 percent opýtaných.

Voliči OĽaNO majú jasno

Možnosť, že Matovičova vláda vydrží rok, si vybralo 29,9 percenta opýtaných a odpoveď dva až tri roky uviedlo ďalších 18 percent respondentov. V zotrvanie vlády počas jej celého funkčného obdobia verí 38,1 percenta respondentov.

Pri rozdelení voličov podľa toho, koho v posledných voľbách volili, majú v tejto otázke najviac jasno voliči Matovičového hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Až 80,5 percenta odpovedalo, že vládny kabinet vydrží celé štyri roky.

Skeptickejší voliči opozície

Najskeptickejší zo strán vládnej koalície sú voliči hnutia Sme rodina, 41,4 percenta z nich verí, že táto vláda vydrží celé funkčné obdobie, 31 percent uviedlo, že to bude jeden rok a 20,5 percenta opýtaných voličov Sme rodina dáva Matovičovej vláde dva až tri roky.

Voliči opozície sú skeptickejší. Podľa prieskumu si takmer 61 percent voličov Smeru-SD myslí, že Matovič nebude vládnuť viac ako rok a necelých 24 percent to vidí na dva až tri roky. Možnosť, že kabinet vydrží do roku 2024 označilo 6,6 percenta voličov Smeru.

V prípade voličov Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) si viac ako polovica myslí, že Matovič bude vládnuť iba rok (50,8 percenta), takmer 17 percent uviedlo, že to budú dva až tri roky. V zotrvanie vlády počas jej celého funkčného obdobia verí 23 percent voličov ĽSNS.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Takmer polovica Slovákov neverí, že Matovičova vláda vydrží celé funkčné obdobie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gabriela vraj vyhrala záhradný set, zlodejovi však dala údaje o platobnej karte a prišla o stovky eur

Polícia v tejto súvislosti opätovne apeluje, aby ľudia nedôverovali neznámym osobám a neposkytovali im osobné údaje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *