Home / SVET / Po svadbe nasledovala vražda, novomanželov dobodali ich vlastní otcovia

Po svadbe nasledovala vražda, novomanželov dobodali ich vlastní otcovia

ISLAMABAD 27. novembra (WebNoviny.sk) – V pakistanskom meste Karáči zatkli v pondelok desiatich mužov, ktorí sa podieľali na vražde novomanželov. Telá devätnásťročnej Hasiny Bibi a 24-ročného Abdula Hádího našli policajti krátko predtým na tamojšom cintoríne.

Ženu a muža dobodali nožmi krátko po svadbe ich vlastní otcovia a ďalší deviati mužskí príslušníci oboch rodín. Dôvodom bolo, že na túto svadbu mladý pár nemal zvolenie od svojich rodín, čím údajne pošpinil ich rodinnú česť. Otca nebohej dievčiny sa zatiaľ zatknúť nepodarilo, lebo pred policajtmi ušiel. Ostatní muži sa k vražde priznali.

Vražda zo cti je v ultrakonzervatívnych moslimských spoločenstvách naďalej tradíciou, napriek tomu, že väčšina krajín sa proti takýmto praktikám snaží bojovať.

Mužskí príbuzní pri nej na základe rozhodnutia rodinnej rady zabíjajú prevažne ženy, ktoré sa podľa nich previnili proti islamskému právu, najčastejšie nepovoleným vzťahom s mužom alebo iným činom, ktorý sa podľa nich prieči morálke.

Len v samotnom Pakistane pri vraždách zo cti zahynie približne tisíc žien ročne. Muži sa obeťami vrážd zo cti stávajú len zriedkavo, väčšinou je to práve v prípadoch sobášov proti vôli rodiny.

Viac k témam: Pakistan, svadba, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Po svadbe nasledovala vražda, novomanželov dobodali ich vlastní otcovia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe

Údajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *