Home / šport / Ostatné športy / Tiger Woods sa po štvrtej operácii chrbta vracia do súťažného diania

Tiger Woods sa po štvrtej operácii chrbta vracia do súťažného diania

NASSAU 27. novembra (WebNoviny.sk) – Americký golfista Tiger Woods sa po štvrtej operácii chrbta vracia do súťažného diania, keď sa prihlásil na turnaj Hero World Challenge, ktorý sa začne 30. novembra v Albany na Bahamách. Je to už desiatykrát, čo sa golfová superhviezda vráti na golfové ihriská po desiatich či viac týždňoch absencie.

Štyridsaťjedenročný golfista a 14-násobný víťaz turnajov kategórie Major v januári 2017 odstúpil z turnaja Dubai Desert Classic po kŕčoch v oblasti chrbta. Jeho najdlhší herný výpadok v kariére trval 15 mesiacov po dvoch operáciách chrbta – comeback sa konal v roku 2016.

Zatknutý políciou

Policajní dôstojníci v meste Jupiter na Floride 29. mája v skorých ranných hodinách prebudili Woodsa za volantom odstaveného vozidla, mal spomalený a zmätený verbálny prejav a nevedel, kde sa nachádza.

Nasledovalo jeho zatknutie. Test na alkohol vyšiel s negatívnym výsledkom a slávny športovec uviedol, že jeho stav vyplynul z negatívnej reakcie na lieky, ktoré užíva.

Polícia pri vyšetrovaní zostavila zoznam štyroch liekov vrátane vicodinu a xanaxu, ktoré Woods bral proti bolestiam, keďže sa zotavoval zo štvrtej operácie chrbta od roku 2014. Pri mnohých analgetikách sa zvyčajne uvádzajú varovania o možnom riziku nepriaznivých účinkov na šoférovanie.

Odvykací program

V júli bol hospitalizovaný na neštátnej klinike, kde absolvoval vyšetrenia a konzultácie v súvislosti s liekmi, ktoré užíva. „Vyhľadal som profesionálnu pomoc pri zaobchádzaní s liekmi,“ skonštatoval Woods a dodal: „Predtým som sa snažil vyriešiť bolesti chrbta a poruchy spánku sám. Bola to chyba.“

K vine sa pred súdom priznal. Odvykací program, pravidelné testy na prítomnosť drog v organizme, pokuta a workshop so svedectvami obetí nezodpovedných vodičov – taký bol trest pre niekdajšiu svetovú golfovú jednotku za májovú jazdu pod vplyvom návykových látok. Už má za sebou 50 hodín verejnoprospešných prác.

Viac k témam: golf, Tiger Woods
Zdroj: Webnoviny.sk – Tiger Woods sa po štvrtej operácii chrbta vracia do súťažného diania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Niekdajší hokejový obranca Zdeno Chára je ozajstný Ironman, teraz už aj oficiálne

Preteky v dlhom triatlone absolvoval v nemeckom mestečku Roth neďaleko bavorského Norimbergu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *