streda , 19 mája 2021
Home / KULTÚRA / Hudba / Spotify umožní fanúšikom darovať peniaze priamo interpretom

Spotify umožní fanúšikom darovať peniaze priamo interpretom

25.4.2020 (Webnoviny.sk) – Služba Spotify predstavila nový servis, ktorý umožní fanúšikom darovať peniaze priamo interpretom alebo ich poslať na charitu.

Artist Fundraising Pick

Umelci si vo vrchnej časti svojho účtu môžu pripnúť označenie “Artist Fundraising Pick” a zverejniť adresáta, ktorému fanúšikovia môžu poslať peniaze. Takisto si môžu peniaze ponechať alebo ich darovať svojmu tímu, ktorého členovia sú pre zrušenie koncertov v čase pandémie bez práce.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Spotify dúfa, že tento krok pomôže umelcom, ktorých najviac zasiahli obmedzenia súvisiace s koronavírusom. “Vzhľadom na naliehavosť a vplyv krízy týkajúcej sa ochorenia Covid-19 pracujeme najrýchlejšie, ako dokážeme, aby sme tento nový produkt dostali medzi čo najviac umelcov. Nikdy predtým sme však takýto projekt ešte nerobili,” uviedli zástupcovia Spotify, ktorí sa servis snažia zdokonalovať, aby pomohol čo najviac členom hudobnej komunity.

Fond MusiCares

Ako jeden z prvých ho využil DJ Marshmello, ktorého tvorbu mesačne počúva 33 miliónov fanúšikov. Vyzval ich, aby posielali peniaze na fond MusiCares pod hlavičkou Grammy, určený pre hudobníkov bez práce. “Covid-19 má dopad na mnohých z nás a v súčasnosti musíme držať pri sebe a pomáhať si oveľa viac, ako kedykoľvek predtým,” uviedol DJ.

Umelci vo veľkej miere privítali krok Spotify, no niektorí navrhli, aby firma radšej zvýšila honoráre, ktoré im vypláca. Švédska značka predtým prisľúbila pomoc vo výške desať miliónov dolárov (v prepočte približne 9,2 milióna eur) pre organizácie podporujúce muzikantov, ako napríklad MusiCares, Help Musicians či PRS Foundation.

Zdroj: Webnoviny.sk – Spotify umožní fanúšikom darovať peniaze priamo interpretom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ocenenie za prínos do hudby v Radio_Head Awards získal Dzúrik, ďalších víťazov spozná verejnosť v polovici apríla

Ľuboš Dzúrik je kapelník a jeden zo zakladateľov undergroundovej kapely Chór vážskych muzikantov.

3 komentáre

  1. Som slovensky, volám sa požičiavateľka pani Ruth Cannie. Ponúkam pôžičky serióznym ľuďom a zisťujem, kto môže platiť, pôžičky v rozmedzí od 5 000 do 50 000 000 EUR s veľmi výhodnou úrokovou sadzbou 3%. napíšte nám pre viac informácií. (Ruthcannie@gmail.com) Ďakujem moc ..

  2. Máte podnik, ktorý potrebuje financovanie alebo potrebuje peniaze z osobných dôvodov, ako napríklad; Konsolidácia dlhov, školné, nákup nehnuteľnosti ako auto, domov, získanie lekárskej starostlivosti atď.? Ponúkame všetky typy pôžičiek od 10 000 do 80 000 000 EUR všetkým spoločnostiam a jednotlivcom za dostupnú mieru 3%. Požadovaná výška úveru. Naše služby sú autentické a dobre zdokumentované na právne účely. kontaktujte nás ešte dnes, ak potrebujete pôžičku Email: stevesalvatore132@gmail.com

  3. Rýchla ponuka úveru s poistením.

    Vzhľadom na váš finančný problém vždy existujú riešenia. Ponúkam rýchly a ľahký spôsob, ako získať až 10 miliónov EUR pre každého, kto je schopný splácať úrokovú sadzbu 3℅ za akúkoľvek požadovanú sumu. Ak skutočne potrebujete pôžičku, skúste ma kontaktovať na mojej e-mailovej adrese: frolex.okfinance110@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *