streda , 27 mája 2020
Home / SLOVENSKO / Rómovia z osád sú vyplašení a nevedia, čo ich čaká. Lučanský im situáciu osobne vysvetlil (foto)

Rómovia z osád sú vyplašení a nevedia, čo ich čaká. Lučanský im situáciu osobne vysvetlil (foto)

9.4.2020 (Webnoviny.sk) – Policajný prezident Milan Lučanský vo štvrtok navštívil rómske osady, ktoré sú pre prítomnosť osôb infikovaných koronavírusom v karanténe, aby miestnym obyvateľom vysvetlil situáciu. Na sociálnej sieti o tom informoval Policajný zbor SR.

„Ľudia z osád sú pochopiteľne vyplašení, pretože nevedia, čo ich čaká. Snažil som sa im osobne situáciu vysvetliť a zabezpečiť, aby mali napríklad lieky,” uviedol v tejto súvislosti Lučanský.

Viac o téme: Koronavírus

Zároveň doplnil, že situáciu konzultoval s krajskými riaditeľmi Policajného zboru na východnom Slovensku. „Dohodli sme sa na prerozdelení síl a prostriedkov, aby sme mali situáciu pod kontrolou,” dodal.

Vláda SR sa rozhodla v súvislosti so zastavením šírenia koronavírusu uzavrieť päť osád v okrese Spišská Nová Ves. Na brífingu po zasadnutí krízového štábu v Krompachoch o tom v stredu večer informovali predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) a hlavný hygienik SR Ján Mikas.

„Týka sa to mesta Krompachy, konkrétne sú tu tri lokality, v ktorých sú pozitívne testovaní. A potom sa to týka dvoch blízkych obcí Bystrany a Žehra. Čiže päť lokalít, kde sú pozitívne testovaní ľudia na ochorenie Covid-19,“ uviedol v tejto súvislosti predseda vlády SR Igor Matovič.

Za stredu pribudlo na Slovensku 19 prípadov ochorenia Covid-19. Na Slovensku je tak aktuálne potvrdených 701 prípadov ochorenia na nový koronavírus. Negatívny výsledok malo za uplynulý deň 1 671 vzoriek.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: karanténa, Koronavírus, rómske osady
Zdroj: Webnoviny.sk – Rómovia z osád sú vyplašení a nevedia, čo ich čaká. Lučanský im situáciu osobne vysvetlil (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aplikácia eKaranténa eviduje už takmer dvetisíc používateľov, štát čaká na schválenie od Apple

Bučkuliak uviedol, že 96 percent ľudí, ktorí doteraz chceli eKaranténu využiť, ju aj využiť mohli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *