Home / SVET / Počet obetí najkrvavejšieho teroristického útoku v Egypte stúpol

Počet obetí najkrvavejšieho teroristického útoku v Egypte stúpol

KÁHIRA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Egyptské úrady v sobotu zvýšili počet potvrdených obetí piatkového teroristického útoku na mešitu v meste Bir al-Abd na Sinajskom polostrove na 305. Medzi obeťami bolo aj 27 detí. Ďalších najmenej 128 ľudí bolo pri útoku zranených.

Útok vykonalo 25 až 30 militantov

Ako v sobotu informoval vrchný vyšetrovateľ Nábil Sadík, útok vykonalo 25 až 30 militantov, ktorí prišli na piatich terénnych vozidlách, rozostavili sa pred dverami mešity a k jej dvanástim oknám a zahájili paľbu.

Odporúčame:
Aktualizované: Militanti zaútočili na mešitu v meste Bir el-Abd, zahynuli stovky ľudí (video)

Egyptská armáda v sobotu informovala, že ráno zaútočila zo vzduchu na niekoľko terénnych vozidiel, v ktorých sa mali podľa jej informácií nachádzať páchatelia piatkového útoku. Podľa egyptskej armády sa letectvu podarilo zabiť všetkých pasažierov zasiahnutých vozidiel, útok sa odohral v blízkosti mesta Bir al-Abd.

Podozrenie padá na Islamský štát

K piatkovému útoku na mešitu, ktorý bol doteraz vôbec najhorším teroristickým útokom v Egypte, sa zatiaľ nikto nepriznal, podozrenie však padá na najkrvavejšiu teroristickú organizáciu Islamský štát.

Útok totiž zasiahol stúpencov súfijskej vetvy islamu, ktorých islamskí fanatici považujú za odpadlíkov, pretože sa odmietajú riadiť ich doslovným výkladom Koránu.

Islamský štát v minulosti viackrát vyhlasoval, že všetkých súfiov zo Sinajského polostrova zlikviduje.

Viac k témam: Egypt, Islamský štát, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet obetí najkrvavejšieho teroristického útoku v Egypte stúpol © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Briti zvažujú presun výcviku vojakov na Ukrajinu, pre Rusov budú inštruktori legálnym cieľom, tvrdí Medvedev

Spojené kráľovstvo a ostatní členovia NATO sa doteraz vyhýbali zriadeniu vojenskej prítomnosti na Ukrajine, aby znížili riziko priameho konfliktu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *