Home / EKONOMIKA / Do priemyselného parku Guttmanovo v Humennom príde nový investor

Do priemyselného parku Guttmanovo v Humennom príde nový investor

HUMENNÉ 25. novembra (WebNoviny.sk) – Do priemyselného parku Guttmanovo v Humennom mieri nový investor. Mestské zastupiteľstvo na svojom piatkovom zasadnutí odsúhlasilo dlhodobý prenájom pozemkov spoločnosti NASA plast Bardejov, s. r. o. Spoločnosť založená v roku 2003 sa zaoberá výrobou tovarov z plastov a gumy a spracovaním plastových gumových polotovarov.

NASA plast Bardejov s. r. o.

Nový podnik chce firma postaviť na dosiaľ nevyužívanom pozemku s rozlohou 5 269 m2. Prenájom na obdobie 20 rokov, za 0,50 eura za štvorcový meter bez DPH na rok, schválili poslanci ako prípad hodný osobitného zreteľa potrebnou trojpätinovou väčšinou, keď zaňho zahlasovalo 17 z 21 prítomných poslancov.

Spoločnosť podľa jej konateľa Róberta Sališa plánuje začať s výstavbou výrobnej haly ešte v tomto roku a na jar budúceho roka spustiť výrobu vodovodných šácht. Pri výbere zamestnancov sa chcú sústreďovať najmä na ľudí z Humenného a blízkeho okolia.

Údržba školských zariadení

Poslanci na zasadnutí schválili aj štvrté rozpočtové opatrenie v tomto roku. Ako agentúru SITA informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu humenskej radnice, zo zvýšeného výberu dane z príjmov fyzických osôb poukázanom mestu z Ministerstva financií SR vo výške vyše 148 500 eur, sa okrem iného prefinancujú opravy a údržba školských zariadení, ako napríklad oprava strechy na ZŠ Pugačevova za 50 660 eur.

Zastupiteľstvo schválilo aj desaťpercentné spolufinancovanie mesta Humenné spolu vo výške viac ako 19-tisíc eur pre projekty rekonštrukcií telocviční na ZŠ Kudlovská a ZŠ Laborecká. Na rekonštrukciu cvičebného priestoru a elektroinštalácie vrátane osvetlenia ZŠ Kudlovská sú predpokladané náklady takmer 48 500 eur a pri ZŠ Laborecká, kde sa navyše ráta aj s rekonštrukciou sociálnych zariadení, je výška investície vyše 142-tisíc eur.

Viac k témam: Bardejov, ekonomika, Humenné, investor, Ministerstvo financií SR, NASA plast, priemyselný park
Zdroj: Webnoviny.sk – Do priemyselného parku Guttmanovo v Humennom príde nový investor © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podmienky pre štátnych zástupcov v dozorných radách a predstavenstvách sa menia, rozhodla o tom vláda

Prijatím zmeny sa tak umožní širší výber zástupcov štátu do orgánov spoločností s jeho majetkovou účasťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *