Home / SLOVENSKO / Ak by Maďarič odišiel zo strany Smer-SD, Pčolinský si s ním vie predstaviť spoluprácu

Ak by Maďarič odišiel zo strany Smer-SD, Pčolinský si s ním vie predstaviť spoluprácu

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Ak by končiaci podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič podľa poslanca hnutia Sme rodina Petra Pčolinského odišiel zo strany a založil vlastný projekt, v budúcnosti si vie skôr predstaviť nejakú formu spolupráce s ním ako so súčasnou garnitúrou.

Snem Smeru-SD bude 9. decembra

Ako povedal pre agentúru SITA Pčolinský, ak by Maďarič odišiel zo Smeru, vie si s ním predstaviť rokovania o možnej spolupráci.

Odporúčame:
Aktualizované: Maďarič vraj končí ako podpredseda Smeru-SD a Richter už nemá byť ministrom

„Vidím veľký rozdiel sedieť za rokovacím stolom s Maďaričom alebo Ficom. Aj názorovo sa jednoznačne skôr zhodnem s Jánom Podmanickým ako s Ľubošom Blahom. Slovensko potrebuje politikov, ktorí neklamú, nekradnú a nepodvádzajú,“ uviedol Pčolinský.

V straníckej funkcii podpredsedu strany skončí minister kultúry Marek Maďarič. Po regionálnych voľbách ponúkol svoju funkciu. Podľa informácií agentúry SITA však tento týždeň v strane oznámil, že ako podpredseda v Smere definitívne končí a na sneme, ktorý bude 9. decembra, sa už o túto funkciu uchádzať nebude.

Maďarič ako možný kandidát na prezidenta

V Smere sa o Maďaričovi začalo hovoriť ako o možnom prezidentskom kandidátovi. „Vnútrostranícke otázky do konania predsedníctva nebudeme komentovať,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Maďariča Jozef Bednár.

Maďarič v polovici novembra povedal, že ak abdikuje, viac sa o tento post uchádzať nebude. „Všetko chce nejaký vývoj. Je celkom možné, že sa vzdám funkcie podpredsedu, ale v takom prípade sa už nebudem znovu o tento post uchádzať,“ povedal. „Možno mám vyjadrenia, ktoré vyvolávajú kontroverzie, možno sa neviem vždy zladiť s názormi iných ľudí. Ale to je úplne normálne,“ uviedol.

Viac k témam: Marek Maďarič, Peter Pčolinský, Sme Rodina Boris Kollár, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak by Maďarič odišiel zo strany Smer-SD, Pčolinský si s ním vie predstaviť spoluprácu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *