piatok , 25 septembra 2020
Home / SVET / Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila koronavírusom, lieči sa v nemocnici

Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila koronavírusom, lieči sa v nemocnici

25.3.2020 (Webnoviny.sk) – Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila novým koronavírusom. Šesťdesiatdvaročná politička je v nemocnici, kde ju liečia pre infekciu dýchacích ciest.

Úrad premiéra v stredu informoval, že koronavírus u Calvo potvrdili po tom, čo predošlý test pred dvoma dňami nemal jasný výsledok.

Viac o téme: Koronavírus

Z ochorenia COVID-19, ktorý nový koronavírus spôsobuje, sa zotavujú prinajmenšom dvaja ďalší členovia španielskej vlády aj manželka premiéra Pedra Sáncheza.

V rámci pandémie nového koronavírusu je Španielsko jednou z najhoršie postihnutých krajín.

V stredu tamojšie úrady oznámili, že naň v krajine celkovo podľahlo už 3 434 ľudí. To je viac ako v Číne, odkiaľ sa nákaza začala pôvodne šíriť.

Španielsko je tak po Taliansku druhou krajinou na svete s najvyšším počtom úmrtí. Koronavírus v krajine potvrdili už u 47 610 osôb, viac ako 5 000 ľudí sa uzdravilo.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielska vicepremiérka Carmen Calvo sa nakazila koronavírusom, lieči sa v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Neďaleko Istanbulu udrelo zemetrasenie, ľudia v panike vybiehali na ulice

Zemetrasenie nastalo o 16:38 miestneho času (15:38 SEČ, pozn.), jeho epicentrum bolo v Marmarskom mori pri meste Marmaraereglisi a pocítili ho aj obyvatelia 15-miliónového Istanbulu a priľahlých regiónov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *