Home / šport / Ostatné športy / V dopingovej slučke uviazol aj pilot zlatých bobových posádok z olympiády v Soči

V dopingovej slučke uviazol aj pilot zlatých bobových posádok z olympiády v Soči

LAUSANNE 24. novembra (WebNoviny.sk) – V súvislosti s dopingom Rusov na ZOH 2014 v Soči 2014 uviazli v slučke ďalší športovci. Figuruje medzi nimi aj bobista Alexander Zubkov, dvojnásobný šampión z domáceho podujatia. Štyridsaťtriročný Zubkov po ZOH 2014 ukončil kariéru. V súčasnosti je prezident Ruskej bobovej federácia (RBF).

Stopku dostal aj Trunenkov

Už skôr dostal dištanc na štyri roky jeden z členov zlatej posádky štvorbobov Dmitrij Trunenkov. „Sme z toho veľmi sklamaní. Chceme zistiť, čo sa stalo,“ oznámil v januári prezident RBF Zubkov, pilot zlatých ruských posádok zo Soči.

Odporúčame:
Aktualizované: Za doping na olympiáde v Soči potrestali ďalších štyroch Rusov

Medzinárodný olympijský výbor (IOC) v piatok oficiálne dištancoval dovedna štyroch ruských športovcov, okrem Zubkova aj bobistku Oľgu Stulnevovú, ktorá sa v minulosti venovala aj atletike.

Potrestaní rýchlokorčuliari

Dištanc dostali aj rýchlokorčuliari – strieborná na 500 m Oľga Fatkulinová a Alexander Rumiancev, v Soči jedenásty na päťtisícke. Disciplinárna komisia IOC v zložení Denis Oswald, Juan Antonio Samaranch a Tony Estanguet rozhodla o tom, že Zubkov aj Fatkulinová boli diskvalifikovaní z olympijských súťaží v Soči a prišli o získané cenné kovy.

Nedávno dostali dištanc ďalší šiesti ruskí bežci na lyžiach, ktorí sa previnili dopingom ZOH 2014 v Soči. Nechýba medzi nimi trojnásobného strieborný medailista Maxim Vylegžanin, tresty sa týkajú aj Alexeja Petuchova, Julie Ivanovovej a Jevgenije Šapovalovovej. Pred nimi ich dostali aj Alexander Legkov a Jevgenij Belov.

Viac k témam: Alexander Zubkov, Dmitrij Trunenkov, doping, Medzinárodný olympijský výbor, RBF Ruská bobová federácia, zimné športy
Zdroj: Webnoviny.sk – V dopingovej slučke uviazol aj pilot zlatých bobových posádok z olympiády v Soči © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Petra Vlhová je v najlepšom období svojej kariéry, tvrdí jej tréner Mauro Pini. Aké má ciele v ďalšej sezóne?

Vlhová strávila dva augustové týždne na argentínskom súostroví Ohňová zem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *