Home / SVET / Rokovania o novej vláde budú podľa Zemana trvať tri mesiace, predpokladá menšinový kabinet

Rokovania o novej vláde budú podľa Zemana trvať tri mesiace, predpokladá menšinový kabinet

PRAHA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Rokovania o novej českej vláde budú podľa prezidenta Miloša Zemana trvať dva až tri mesiace. Predpokladá, že Andrej Babiš zostaví menšinový kabinet, ktorý budú tolerovať niektoré politické strany. Povedal to v relácii Týden s prezidentem na TV Barrandov.

Podľa Zemana trvajú v zahraničí rokovania o vládach rôzne dlho. Za príklad dlhého vyjednávania uviedol Belgicko. „U nás vznikne vláda s dôverou Snemovne za dva alebo možno za tri mesiace,“ vyhlásil prezident.

Andrej Babiš, ktorého plánuje Zeman vymenovať za premiéra na Mikuláša, by mal zostaviť vládu odborníkov. „Pokiaľ by som zistil, že niektorý z ministrov nemá s rezortom nič spoločné, určite by som to Babišovi vytkol,“ doplnil Zeman.

Odporúčame:
Babiš sa na na Mikuláša stane premiérom, už má kandidátov do celej vlády

Vyjadril sa tiež k možnosti rozpočtového provizória, o ktorom sa bude rokovať, pokiaľ sa Babišovi nepodarí získať dôveru do konca roka.

„Mal som v Lánoch stretnutie s vedúcimi predstaviteľmi všetkých parlamentných subjektov. Pýtal som sa, či by sa ich prípadný odpor voči Babišovej vláde premietol do hlasovania o rozpočte. U niektorých som sa stretol s tým, že by v prípade rozpočtu odpor prekonali,“ prezradil.

Viac k témam: Andrej Babiš, Česko, Miloš Zeman
Zdroj: Webnoviny.sk – Rokovania o novej vláde budú podľa Zemana trvať tri mesiace, predpokladá menšinový kabinet © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Parlamentné voľby by v Česku vyhralo opozičné hnutie ANO, prieskum možných výsledkov poskytla spoločnosť STEM

Opozičné hnutie ANO by získalo 32,9 percenta hlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *