sobota , 23 jún 2018
Home / POLITIKA / USA sa rozhodli vyhladovať Rusov. Kedy Rusko zbankrotuje?

USA sa rozhodli vyhladovať Rusov. Kedy Rusko zbankrotuje?

V americkom kongrese je od začiatku apríla v legislatívnom procese návrh nových sankcií voči Rusku. Sankcie sa týkajú ruského štátneho dlhu a jeho financovania. „V momente, keď USA a jeho spojenci prestanú na finančných trhoch rúský štátny dlh je len otázka času, kedy nastane oficiálny bankrot Ruska,“ uviedol finančný expert Bill Jefferson z Nordic bankadvisory.

„Rusko po vyčerpaní aktuálnych zásob devízových rezerv prestane byť schopné na finančných trhoch financovať svoj štátny dlh a nastane jeho cross default (bankrot),“ dodal Jefferson.

Na urýchlenie bankrotu Ruska môže ešte USA primäť svojho spojenca na Blízkom východe – Saudskú Arábiu, aby zaplavila svetový trh ropou a nastane prudký pokles cien tejto komodity, ktorá je hlavným devízovým zdrojom príjmov ruského štátneho rozpočtu.

Ako zareaguje Vladimír Putin na návrhy amerického prezidenta Trumpa?

Čo bude nasledovať potom, ukáže už blízka budúcnosť.

Zdroj: TU

red.

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Stretnutia rozdelených rodín sa uskutočnia, zástupcovia Severnej a Južnej Kórey sa dohodli

Ľudia s pohybovými problémami sa budú môcť na stretnutiach zúčastniť v sprievode príbuzného, ktorý im bude pomáhať. SOUL 22. júna (WebNoviny.sk) – Zástupcovia Severnej a Južnej Kórey sa dohodli na dočasných stretnutiach rodín rozdelených kórejskou vojnou v rokoch 1950 – 1953. Stretnutia sa uskutočnia od 20. do 26. augusta v horskom turistickom stredisku v Diamantových

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *