štvrtok , 18 október 2018
Home / POLITIKA / USA sa rozhodli vyhladovať Rusov. Kedy Rusko zbankrotuje?

USA sa rozhodli vyhladovať Rusov. Kedy Rusko zbankrotuje?

V americkom kongrese je od začiatku apríla v legislatívnom procese návrh nových sankcií voči Rusku. Sankcie sa týkajú ruského štátneho dlhu a jeho financovania. „V momente, keď USA a jeho spojenci prestanú na finančných trhoch rúský štátny dlh je len otázka času, kedy nastane oficiálny bankrot Ruska,“ uviedol finančný expert Bill Jefferson z Nordic bankadvisory.

„Rusko po vyčerpaní aktuálnych zásob devízových rezerv prestane byť schopné na finančných trhoch financovať svoj štátny dlh a nastane jeho cross default (bankrot),“ dodal Jefferson.

Na urýchlenie bankrotu Ruska môže ešte USA primäť svojho spojenca na Blízkom východe – Saudskú Arábiu, aby zaplavila svetový trh ropou a nastane prudký pokles cien tejto komodity, ktorá je hlavným devízovým zdrojom príjmov ruského štátneho rozpočtu.

Ako zareaguje Vladimír Putin na návrhy amerického prezidenta Trumpa?

Čo bude nasledovať potom, ukáže už blízka budúcnosť.

Zdroj: TU

red.

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Desiatky tučniakov modrých na pláži v Tasmánii zrejme zabil pes, úrady hrozia vysokými pokutami

Podľa miestneho experta na prírodu sa tučniaky vracali do svojich hniezd v čase začiatku obdobia rozmnožovania. HOBART 18. októbra (WebNoviny.sk) – Strážcovia prírody vyšetrujú úmrtie 58 tučniakov modrých (eudyptula minor), ktorých našli na pláži v Tasmánii. Podľa úradov ich zabil pes, pričom je to už druhý takýto prípad za niekoľko mesiacov. Úrady vyhlásili, že majitelia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *