utorok , 14 august 2018
Home / POLITIKA / USA sa rozhodli vyhladovať Rusov. Kedy Rusko zbankrotuje?

USA sa rozhodli vyhladovať Rusov. Kedy Rusko zbankrotuje?

V americkom kongrese je od začiatku apríla v legislatívnom procese návrh nových sankcií voči Rusku. Sankcie sa týkajú ruského štátneho dlhu a jeho financovania. „V momente, keď USA a jeho spojenci prestanú na finančných trhoch rúský štátny dlh je len otázka času, kedy nastane oficiálny bankrot Ruska,“ uviedol finančný expert Bill Jefferson z Nordic bankadvisory.

„Rusko po vyčerpaní aktuálnych zásob devízových rezerv prestane byť schopné na finančných trhoch financovať svoj štátny dlh a nastane jeho cross default (bankrot),“ dodal Jefferson.

Na urýchlenie bankrotu Ruska môže ešte USA primäť svojho spojenca na Blízkom východe – Saudskú Arábiu, aby zaplavila svetový trh ropou a nastane prudký pokles cien tejto komodity, ktorá je hlavným devízovým zdrojom príjmov ruského štátneho rozpočtu.

Ako zareaguje Vladimír Putin na návrhy amerického prezidenta Trumpa?

Čo bude nasledovať potom, ukáže už blízka budúcnosť.

Zdroj: TU

red.

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Video: Auto narazilo do chodcov pred parlamentom v Londýne, polícia uzavrela okolie

Policajti vozidlo obkľúčili a vodiča zatkli. LONDÝN 14. augusta (WebNoviny.sk) – Do bezpečnostných bariér pred parlamentom v Londýne vrazilo v utorok ráno auto, pričom utrpelo zranenia niekoľko ľudí. Informoval o tom Scotland Yard. Na mieste zasahovala polícia, hasiči aj záchranári. Policajti vozidlo obkľúčili a vodiča zatkli. Okolie miesta incidentu uzavreli. „Vodiča na mieste zadržali policajti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *