utorok , 26 mája 2020
Home / POLITIKA / VERÍM ŠANTOVI, LUČANSKÝ ma nepresvedčil, KOČNERa som stretol

VERÍM ŠANTOVI, LUČANSKÝ ma nepresvedčil, KOČNERa som stretol

Na vyjadrenie bývalého vysokého policajného funkcionára Jozefa Šáteka (písali sme o tom TU) zareagoval aj Peter Puškár – brat známej moderátorky televizie Markíza Zlatici Puškárovej-Švajdovej.

Puškár sa ozval do našej redakcie so siahodlhým príbehom svojej životnej anabázy, ktorá vyústila až do podania trestného oznámenia na viaceré mimoriadne vplyvné osoby. Puškár nám predložil trestné oznámenie, ktoré podal túto nedeľu špeciálnemu prokurátorovi Šantovi.

Celé trestné podanie Puškára je v závere rozhovoru.

Vyspovedali sme brata známej moderátorky a jeho odpovede prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA v úplnom a necenzúrovanom znení.

DP: Pán Puškár, tvrdíte, že ste podali závažné trestné oznámenie. Čo Vás k tomu viedlo?

P. Puškár: Podal som trestné oznámenie na zločineckú skupinu kočnerovci. Vedie ma k tomu to, že priamo Kočner zabezpečil a stále jeho ľudia zabezpečujú poškodzovanie mojej osoby jednak vyhlásením konkurzu na základe sfalšovaní mojich podpisov, nechali ma zavrieť, krivo ma obvinili. Keď som podal dôkazy o korupcii dokonca ma obvinili z krivého obvinenia namiesto vyšetrovania. Záhadne sa veľmi veľa vecí dostáva kočnerovým ľuďom, ktorí ako policajti ma obviňujú bez akýchkoľvek dôkazov. Zničili úmyselne nezávislú televíziu, nechali ma bezdôvodne uväzniť. Dokonca keď ma brali do väzby sudkyňa sa ospravedlňovala na chodbe súdu mojej partnerke, že musela tak rozhodnúť, potom ma nechali monitorovať. Kočner osobne si dal so mnou stretnutie, kde mi všeličo porozprával. Advokátka Kubicová ktorá žiadala pre Gašpara úplatok nie je vyšetrovaná namiesto toho Gašpar zabezpečil moje obvinenie za to, že som oznámil skutočnosti, ktoré nieže nasvedčujú ale dokazujú, že určite bol spáchaný trestný čin a je len otázka či ho spáchali spoločne s Gašparom alebo sama robila hrubý nátlak so žiadosťou o úplatok.

Zároveň mi nedovolí stavovská česť mlčať, je absurdné aby súdna rada rozhodovala o tom, či sudcovia, ktorí preukázateľne páchali zločiny, boli ešte stále v súdnictve a rozhodovalo sa, nie či budú obvinení ale či budú pokračovať vo výkone povolania. Degraduje a dehonestuje sa tým súdnictvo ako celok a doplácajú na to čestní sudcovia, prokurátori a policajti. K podaniu trestného oznámenia ma vedie to, že som si zažil vyčíňanie kočnera a jeho lustrovanie a ničenie mi života a tento postup naďalej vykonávajú členovia tejto organizovanej zločineckej skupiny sudkyňa Bartalská a správca konkurznej podstaty člen konkurznej mafie Robert Havlát mladší. Prokurátor Palovič ktorého síce zbavili úradu ale jeho bývalí kolegovia ho ďalej kryjú odmietajú trestné oznámenie hoci páchateľ sa priznal ku skutku a ďalšie takéto skutočnosti.

Obvinili ma v súvislosti s televíziou z vymyslených skutkov a neexistuje na Slovensku reálna možnosť dožadovať sa spravodlivosti keď sa znepáčite tejto prokurátosko policajnej mafii. Oni totižto falošne solidárne držia spolu. Veľkú službu im spravili v tomto aj médiá, ktoré bez preverenia si skutočností preberali takto zmanipulované informácie ako hlupáci, len aby objavili senzácie. Nezisťovali pravdu nikdy, pretože by bola proti napríklad Gašparovi alebo Imreczemu a od nich potrebovali exkluzívne informácie. Je to ho viac. Rozhodol som sa podať to po voľbách preto lebo verím, že aj keď to nebude hneď tá zmena príde. Tak ako sme podávali trestné oznámenia v čase hlbokého ficizmu a upozorňoval som pred Generálnou prokuratúrou na zločiny, ktoré robili len som bol osamotený, nakoľko títo zločinci si vedeli kúpiť aj médiá.

Bohužiaľ aj po medializovaní viacerých závažných okolností, spravodlivosť sa rozplýva na nedôslednosti a neangažovanosti ľudí. Ľudia sú stále zamestnaní dennodennými problémami a niektoré veci nechcú alebo nevedia riešiť. Verím, že moje podanie padne na úrodnú pôdu pretože dôkazy sú jednoznačné.

DP: Prečo ste sa obrátili na prokurátora Šantu a neobrátili sa napríklad na policajného prezidenta Lučanského?

P. Puškár: Hoci pán Šanta si neodpustil na moju adresu aj nepekné poznámky beriem to tak, že nemôže vedieť aj právu aj účtovníctvu perfektne. Policajný prezident nemá takú dôveru. Nebudem teraz rozoberať osobu pána Lučanského ale rozhodol som sa obrátiť na pána Šantu. Je asi jediný, kto zatiaľ nabral odvahu postaviť sa tejto zločineckej skupine. Samozrejme získava z toho aj osobný kapitál ale inak sa to dnes robiť nedá. Obrátil som sa na neho lebo reálne je jediný, ktorý podal obžalobu a jediný ktorý preukázateľne a nie blabotaním urobil kroky ktoré vedú k tomu aby bol aspoň jeden zo zločincov odsúdený. Mám síce výhrady voči niektorým postupom. Nemuselo by to byť v niektorých postupoch, že účel svätí prostriedky ale verím, že chyby nebudú na prekážku spravodlivosti. Dokonca si myslím, že niektoré dokazovanie sa dá riešič efektívnejšie. Bohužiaľ Šanta mňa nemá rád, neviem prečo, asi pre moju úprimnosť a priamosť, napriek tomu si ho vážim a verím, že dokáže túto vec riešiť. Dokonca by som mu chcel v tom pomôcť. Viac krát som rozmýšľal či mu nenapíšem ako postupovať v dokazovaní, nakoniec to zvládol aj bezo mňa 😀

DP: Vo Vašom trestnom oznámení spomínate aj M. Kočnera. Poznáte ho?

P. Puškár: Stretol som sa s ním. Na rozdiel od mnohých sa nevykrúcam, možno aj pre to, že sa nejednalo o priateľské stretnutie ani raňajky ani v kancelári generálneho prokurátora ale na otvorenom priestranstve. Za to dôsledky jeho konania mi znepríjemňujú život niekoľko rokov. Zároveň si však myslím, že v rámci možností, ktoré táto zločinecká skupina má a tých ktoré mám ja som sa nedal len tak ľahko zastrašiť.

DP: V médiach Vás často prezentujú ako človeka, ktorý bol viackrát trestne stíhaný. Viete sa k tomu vyjadriť?

Peter Puškár: Moje vyjadrenie k tomu je, že trestné stíhania, ktoré boli v minulosti museli byť zastavené. Nielen, že neexistovali dôkazy ale stále sa preukazuje, že to bolo vykonštruované a ako som už spomínal existuje tá falošná solidarita policajtov, kde si chcú zakomplexovaní policajti alebo policajtky dokazovať niečo aby ma obvinili len tak. Médiá im výrazne pomáhali práve preto, že sú niektorí podobní. Si zoberte jedno z posledných obvinení bolo podľa Gašpara na milióny a milióny eur, keby to tak bolo určite sa o mne zmieni Kuciak. Ten totižto na rozdiel od mnohých novinárov a policajtov rozumel ekonomickým vzťahom a dokázal myslieť a nielen tárať. Práve médiá sú spoluzodpovedné za marazmus ktorý tu nastal ale zároveň sa konečne snažia vyvíjať tlak aby prišla spravodlivosť. Môže to byť len pochopenie, že keby to takto išlo ďalej tak môže ktorýkoľvek novinár byť zabitý za to, že sa nejakému zločincovi znepáči. Je to trpké zistenie a verím, že sú aj iné motívy odhaľovania zločinu. Konajú síce často selektívne už aj tým, že existuje len privilegovaná skupina novinárov, ktorí majú prístup k dôkazom proti tejto zločineckej skupine, namiesto toho aby sa zverejnili všetky dostupné dôkazy a mohli ich analyzovať viacerí ľudia. Dáva to priestor na otázky o manipulácii. Je to samozrejme lepšie ako keby sa nezverejnilo nič, tak ako to robili donedávna, prípadne robili zo zločincov ctihodných občanov a na objednávku kriminalizovali nepohodlné osoby..

DP: Čo očakávate od podaného trestného oznámenia?

Peter Puškár: Skôr čo neočakávam. Bol by som rád keby mi zase nejaký skorumpovaný policajný užitočný idiot nevzniesol zastrašujúce obvinenie. Ale keďže som dal aj zdroje z ktorých som čerpal a vyjadril len názor snáď sa to nezopakuje a zvlášť po tom, čo som to zverejnil. Pretože dnes je to stále tak, že Gašparovci a nitrianska mafia je stále silná a síce nekonajú verejne ale o to zákernejšie.

Očakávam však, že si to niekto dúfam, že Šanta aspoň prečíta a zamyslí sa nad tým a povie si, že naozaj to je zločinecká skupina a takto sa ku nej bude pristupovať a to mediálne aj právne. Očakávam od toho, že vzhľadom k tomu, že to je verejné a napísané v súlade so zákonom aj s priloženými a označenými dôkazmi, bude sa tomu venovať polícia, prokuratúra ale aj médiá aby sa to nezamietlo pod koberec alebo aby som nebol zase krivo obvinený, že som podal oznámenie o okolnostiach ktoré dnes sú všetkým známe len nejako sa nikto nemá do toho pomenovať to pravým menom. Chápem, že v justícii a OČTK sú skoro všetci prepojení a držia spolu, pomáhajú si a ruka ruku myje. Keď sa však dokázal nájsť Šanta a sem tam sa nájde aj nejaký policajt alebo sudca, verím, že sa ich vzhľadom k výsledku volieb nájde čoraz viac a pošlú zločincov kam patria.

DP: A na záver. Neobávate sa žalôb od osôb, ktoré ste v trestnom oznámení uviedli?

Peter Puškár: Ja som si od tejto zločineckej skupiny zažil a stále zažívam už omnoho horšie ako žaloby, takže čokoľvek by od nich prišlo bude len zúfalý výkrik pred tým, ako ich snáď spravodlivosť zastihne v čo najkratšom čase. Pretože môj názor je taký, že neskorá spravodlivosť nie je spravodlivosť.

spracred.

Trestné podanie Petra Puškára

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *